Локомотив (София) победи Пирин с 2: 1 в efbet лига

Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) в първия мач от 7 -ия кръг на лигата на efbet. На Националния стадион железничарите спечелиха с резултат 2: 1.

“Орлите” първи поведоха през Станоев от наказателното поле, но домакините направиха пълен обрат след гол на Октавио и Пламен Крачунов, отново от дузпата. Домакините изпълниха дузпата два пъти за нарушаване на правилата на вратаря на Благоевград.

И двата отбора играеха отворен футбол, а железниците бяха най -добрият отбор на терена през по -голямата част от мача.

Треньорът на гостите Уорън Фийни беше принуден да направи промени в стартовия си състав, тъй като Преслав Йорданов започна в центъра на атаката, която остана солиден резерв от началото на сезона. 32-годишният бивш „железопътен работник“ зае мястото на болния Станислав Костов. “Орлите” също пропуснаха наказания Станислав Манолев и контузения Николай Бодуров.

На живо

Локомотив (София) – Пирин, развитието на мача по минути

Мач от 20:30 ч

Срещата започна с лек натиск от страна на Пирин.

В 9 -ата минута „орлите“ получиха дузпа, след като Матеус Роша фаулира в наказателното поле на Преслав Йорданова. VAR потвърди решението на Давидов. Красимир Станоев застана зад бялата точка, а вратарят Любенов усети корнер, но не успя да улови – 0: 1.

След попадението домакините увеличиха скоростта си. В 18 -ата минута Александър Александров получи топката и удари лявата греда със силен удар от ръба на наказателното поле, като пропусна възможността да изравни резултата. В 25 -ата минута добра игра на домакините в последните минути даде резултат.

„Железничарите“ направиха отлична атака, топката стигна до Раел Лолал отляво, който влезе вътре и отиде при Октавио, който вкара ефектно попадение от около 20 метра с десния крак, оставяйки Петър Петров безпомощен. Така Октавио показа отличен успех, вкарвайки във втория пореден мач.

В самия край на полувремето Локомотив беше близо до пълен обрат. Божидар Кацаров получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но топката отиде опасно близо до вратата на Петров.

През второто полувреме и двата отбора разчитаха на открит футбол, а Локомотив беше най -добрият отбор на терена.

На 59 -ата минута дойде решаващият момент в мача. Иля Димитров между Занев и Дюлгеров беше първият под натиск при опит да изиграе висока топка в наказателното поле. Съдия Давидов посочи бяла точка и VAR потвърди решението. Пламен Крачунов стреля твърде слабо, Петров улови без проблеми.

В крайна сметка наказанието трябваше да бъде отбито отново, защото според съдията пазачът направи крачка напред в изпълнението. И отново Крачунов се представи много по -убедително от дясната страна на вратата, докато Петров се втурна към другия ъгъл и нямаше шанс.

Пълен обрат за собствениците стана факт – 2: 1.

До края на мача Локомотив остана по -активен отбор, а “орлите” не предложиха нищо, което може да обърне хода на мача.