Локомотив Пловдив стартира с победа в Европа, ЦСКА разочарова и разгневи феновете – Спорт

© LAP.BG

Локомотив Пловдив спечели първия си мач в новия турнир на УЕФА Конференция, побеждавайки Словакия от Чехия с 1: 0. Петр Витанов стана герой за черно-белите на стадиона в района на Лаута, който вкара единствения гол от 89-та минута.

Халфът вкара красив удар от границата на наказателното поле.

В същото време в друг мач от втория предварителен кръг на турнира ЦСКА завърши 0-0 с Лиепая от Латвия на българската армия.

В Пловдив Локомотив се опита да разбие Словачко, като беше по-активен отбор. Отборът на Александър Тунчев създаде достатъчно ситуации, но Лукас Салинас, Димитър Илиев и Георги Минчев отчетоха пропуски.

„Словачко“ също имаше свои възможности пред вратата на Илко Пиргов.

В края на мача натискът на Локомотив даде резултат, тъй като след неуспешната намеса на чешката защита топката отиде до Витанов, а той стреля солидно във вратата на гостите.

Обвиненията на Любослав Пенев не можаха да впечатлят българската армия, тъй като не получиха замяната, обещана от треньора след тежко поражение от Лудогорец в мача за българската Суперкупа. За 90 минути червените отправиха само един точен удар, който се оказа крайно недостатъчен, като предопредели резултата 0: 0.

© LAP.BG

В по-дълги периоди от мача ЦСКА задържаше повече топката, но не създаваше реална опасност. Лиепая също разчиташе на единични борби и агресия, опитвайки се да не рискува в защита. Победителят в Купата на Латвия също завърши с точен удар.

„Червените“ трябваше да поемат удар след контузията на Валентин Антов. В края на първото полувреме централният защитник получи силен удар в главата и аркадата, след което беше откаран в болницата.

В края на мача, въпреки бавната игра на отбора, феновете на ЦСКА подкрепиха треньора Пенев, а от трибуните се чуха викове на неговото име. В бъдеще от феновете звучаха обидни викове срещу режисьора Стойчо Стоилов.

След митинга пред червената съблекалня възникна напрежение. Феновете чакаха играчите пред нея. Според Гонг Стоилов е бил съборен от фенове пред съблекалнята.