Локомотив Пловдив победи ЦСКА Армия и нанесе първото си поражение – Спорт

© LAP.BG

Локомотив Пловдив нанесе първото си поражение от началото на сезона в Първа лига, като победи ЦСКА с 3:1 в Българската армия. Черно-белите изиграха отлично гостуване в София и взеха три точки срещу един от кандидатите за титлата.

Герой за Локомотив стана Георги Минчев, който отбеляза хеттрик. Централният нападател отбеляза в 49, 55 и 66 минути. За ЦСКА Йоан Бай беше точен шест минути преди края на мача.

Локомотив изигра много силна втора част и реши всичко за 15 минути. През това време ЦСКА направи много грешки в защита. Поражението може да струва скъпо за тима на Стойчо Младенов, който може да изостане от лидера Лудогорец, който по-късно ще играе срещу Берое.

В момента червените са на второ място в таблицата с 23 точки, което е с четири по-малко от Лудогорец. Локомотив се изкачи на седма позиция и отбеляза 17 точки. Пловдивчани спечелиха трета поредна победа и не загубиха в последните четири мача.

Срещата се характеризираше с нерви, близо 40 нарушения и доста повратен момент. Началото на мача беше отложено заради сбиване между агитките на двата отбора.

През първото полувреме имаше няколко ситуации за гол и на двете врати. Локомотив бе ударен след смяна заради контузия на халфа Петр Витанов.

Парвиз Умарбаев влезе опасно на терена на ЦСКА в 22-ата минута, но Юрген Матей успя да го спре с точен шпагат. В края на полувремето Яник Сони Вилдшут пропусна две страхотни положения за червените. В първия момент ударът му бе блокиран от Бирсент Карагарен, а след това нападателят стреля в тялото на вратаря на Локомотив.

След почивката Локомотив успя да поведе. Йосип Томашевич нанесе удар, който се превърна в центриране за Минчев. Централният нападател засече с глава и не даде шанс на Густаво Бусато – 0:1.

Още преди червените да успеят да реагират, те изоставаха с два гола. Развълнуван след статиката централният защитник Мартин Паскалев заигра с топката, той отиде към Минчев, а нападателят се разписа прекрасно с крак.

© LAP.BG

Централният нападател на Локомотив отбеляза хеттрик в 66-ата минута, фиксирайки ефективно центриране на Димитър Илиев.

ЦСКА успя да намали разликата в 84-ата минута. Разбира се, Йоан Бай, който получи добро предаване от Георги Йомов. При това положение обаче българският национален отбор получи контузия в коляното.