Локомотив (Пловдив) победи Словакия с 1: 0

Локомотив Пловдив победи Словакия с 1: 0 на Laute. Мачът беше първи във втория предварителен кръг на Конференционната лига. Единственото попадение в мача отбеляза Петър Витанов в 89-ата минута с красив удар извън наказателното поле.

Двата отбора предложиха много бой. Въпреки това „смърфовете“ играха по-добре през второто полувреме и грабнаха ценна преднина преди седмичния реванш в Чехия.

На живо

Локомотив (Пловдив) – Словакия 1: 0, отличен гол Витанов

Мачът ще започне в 20:00 часа.

Двубоят започна по същия начин. В 8-ата минута удар на Садилек бе отблъснат от Артур Крачун. Шест минути по-късно Алексей Биков стреля от границата на наказателното поле, след като научи ситуацията, но стреля много неточно.

Снимка 540025

Минута по-късно докосването затрудни защитата на Черно-белите. Беше изпълнен корнер, след което Сицилия удари слабо с глава.

На 23-ата минута домакините изградиха добра атака в центъра. Митко Илиев намери Салинас, който направи дубъл с Парвиз Умарбаев. Бразилецът излезе от коридора, но не получи добър удар. Четири минути по-късно гостите можеха да организират отлична контраатака, но Сесилия реши да завърши сама и сбърка.

Снимка 540030

В 32-ата минута Конор Руан се пребори за топката отляво и с добро центриране намери Митко Илиев. Капитанът на Локо се опита да стреля от въздуха, но не отправи добър удар.

Три минути по-късно Илко Пиргов спаси отбора си. Словакия предприе бърза атака. Сесилия хвърли топката към Даничек, който с подаването си откъсна защитата на домакините и изведе Холцер само срещу вратаря. Пиргов излезе предсказуемо и не позволи седмица да го преодолее.

Снимка 540028

В 40-ата минута опасният удар на Калабишка мина покрай вратата на смърфовете.

Втората част започна с чудесна възможност за Пловдив. Илиев е подравнен с Руан отляво. Крилото се придвижи напред и изведе Георги Минчев в наказателното поле. Нападателят погледна към левия ъгъл, но стреля опасно покрай вратата.

Снимка 540029

В 62-ата минута Навратил остана сам на дузпата и засече центриране отляво. За Пиргов обаче не беше трудно. Три минути по-късно нова успешна атака на Локомотив по левия край завърши с удар от малък ъгъл на Руан. Нгуен подаде корнер.

В 75-ата минута главният съдия Карим Абед беше контузен и бе заменен от четвъртия съдия Ерик Уотал.

Снимка 540027

Локомотив нанесе удар в 89-ата минута. Тогава Умарбаев и Илиев се свързаха в наказателното поле. Капитанът се обърна към Минчев, чийто удар беше блокиран. Топката попадна в Петр Витанов, който с мощен удар от около 20 метра от вратата прати топката в долния десен ъгъл – 1: 0.