Локомотив Пловдив (България) – Словакия (Чехия) 1: 0 (0: 0)

За Словакия: не

композиции:
Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Николай Николаев (61-Милош Петрович), Кристиан Гомис, Артур Крачун, Алексей Биков, Конор Руан, Петър Витанов, Първиджон Умарбаев (90-Иван Ангелов), Лукас Салинас (86-Емил Янчев), Георги Минчев , Димитър Илиев

Словашки: Филип Нгуен, Петер Рейберк, Станислав Хофман, Михал Кадлец, Ян Калабиска, Лукас Садилек, Властимил Даничек, Марек Холик. Ян Навратил (78 – Милано Птшела), Даниел Холцер (55-Вацлав Юрецка), Регино Сицилия

Локомотив Пловдив загуби с 1: 0 от чешкия отбор в Словакия в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира в Конференционната лига. Победният гол за отбора на черно-белите отбеляза националът Петър Витанов в 89-ата минута.
На стадиона в парк Лаута феновете на домакините създадоха невероятна атмосфера преди мача, показвайки огромна подкрепа за своите фаворити.
В третата минута Лукас Салинас стреля, но топката бе засечена от вратаря на гостите Филип Нгуен. На 12-ата минута имаше битка пред вратите на „черно-белите“, но Артур Кахен се намеси и нокаутира кожена топка. Три минути след подаване в наказателното поле на домакините, Кристиан Гомис прати топката за корнер. В 31-ата минута Конър Руан от „смърфовете“ централизира, но Димитър Илиев не успя да хване топката в удобна позиция. Пет минути по-късно Илко Пиргов уби топката, след като удари Даниел Холцер. В 40-ата минута Ян Калабишка удари с диагонално движение, но неточно.
Домакините започнаха второто полувреме по-активно. На 52-ата минута Димитър Илиев даде пас на Конор Руан, който пусна в коридора Георгий Минчев, чийто удар от удобна позиция обаче се оказа неточен.
Скоро след това Георги Минчев пропусна чиста възможност за домакините. Пети беше Конър Руан Димитър Илиев. Той настъпи по левия фланг и премина през коридора към Минчев. Ударът му обаче пропусна целта на Словакия. В 65-ата минута Конор Руан проби, но вратарят на гостите изведе корнер.
В 75-ата минута съдията Карим Абед беше контузен и беше заменен от четвъртия съдия Ерик Вателиер.
Постоянството на собствениците даде резултата в 89-ата минута. Тогава Петър Витанов вкара гол за успеха на смърфовете със силен воле от границата на наказателното поле.