Литекс отбелязва своя 100 -годишен юбилей, награден е Гриша Ганчев

Днес Ловеч празнува 100 години от началото на организирания футбол в града. Събитието беше организирано от феновете на Ultras Litex с подкрепата на община Ловеч и Litex PFC. На събитието пристигнаха легенди от няколко поколения ловешки клубни формации. Сред тях бяха Христо Данчев, Пламен Линков, Георги Коларов, Петър Хубчев, Ферарио Спасов, Емил Цанев и други от времето на Осъм и LEX, както и Радостин Кишишев, Витомир Вутов, Росен Кирилов, Живко Желев, Златомир Загорхалич, Небойшич. Най -големите успехи в ловешкия футбол донесоха Хаджи, Мариан Тодоров и други от ерата на Литекс.

Празникът отбелязаха и Бончо Генчев, който започна футболната си кариера в Ловеч, и Ангел Червенков, който изведе Литекс до една от четирите отборни титли. По повод годишнината организаторите представиха първата част от филм за футбола в Ловеч. Феновете могат да снимат с трофеите, спечелени през годините – четири шампионски титли (1997/98, 1998/99, 2009/10, 2010/11), четири купи на България (2001, 2004, 2008 и 2009), Суперкупата на страната и други трофеи, спечелени от клуба.

Кметът на Ловеч Корнелия Маринова и ръководството на Литекс връчиха почетни плакети на футболни дейци, треньори, футболисти, които се появиха през годините, а от името на президента на БФС Гриша Ганчев беше награден за приноса му в развитието. Български футбол. Бончо Генчев бе награден от Litex PFC от името на зоналния съвет на IKBFU-Велико Търново. По повод празника се състоя изложбен мач между настоящия отбор на Литекс и легендите, воден от най -успешните ловешки треньори Ферарио Спасов и Ангел Червенков.

Почти всички легенди, които отбелязаха празника, се присъединиха към националния отбор. След много емоции и ярки изпълнения, придружени с виковете на верните фенове на тима, мачът завърши в редовното време с резултат 1: 1. Живко Желев откри за легендите във втората минута, а след почивката Мартин Димитров изравни Резултатът. В самия край на мача старият капитан на Литекс Небойша Еленкович пропусна дузпа в полза на националния отбор. Победителят беше обявен след дузпа, при която легендите бяха по -точни и спечелиха с 3: 2. Голове вкараха Радостин Кишишев, Живко Желев и вратарят Витомир Вутов, който вкара победната дузпа.