Литва 0-4 Швейцария в световните квалификации

Националният отбор на Швейцария спечели четвъртата си победа от началото на световните квалификации. “Кръстоносците” изравниха Италия с лидера по точки, побеждавайки очаквано Литва като гост.

Екипът на Мурат Якин показа на България как се борят балтийските страни, оставяйки ги без футболни аргументи във Вилнюс – 0: 4.

“Червените” си свършиха работата преди почивката. Брил Емболо вкара два пъти, като Джердан Шакири пое ролята на асистент във всеки отделен случай. Ренато Стефан успя да отбележи между головете на черния нападател.

През втората част темпото на играта се забави значително, а в 94 -ата минута Марио Гавранович успя да оформи крайното 4: 0.

Малко радост и за България – силно второ полувреме и отличният Неделев победи Северна Ирландия.

Лвов предаде островитяните след два гола от полузащитника с No8.