Ливърпул с две хълцания замина за лагера си в Австрия – Футболен свят – Англия

Ливърпул записа първата си контрола по време на тренировъчния лагер в Австрия и започна с две равенства – срещу Вакер Инсбрук и Щутгарт във вторник вечерта. И двата мача бяха разделени по 30 минути, червените използваха 22 играчи, а дебют на отбора беше последният му играч Ибрахима Конате.

Дузпата на Дивока Ориги в първите минути на мача с Вакер Инсбруг даде надмощие на англичаните, но Ронивалдо си осигури равенство 1: 1 през първите половин час.

Много добро впечатление в мача с австрийците направи тийнейджърът от Ливърпул Кейд Гордън, който беше един от най-активните на терена в Залцбург.

В мача срещу германския Щутгарт отборът на Юрген Клоп трябваше да изтрие отговорността, след като Филип Форстър изведе швабите напред, но Садио Мане беше прав да направи резултата 1: 1 и в този мач.

Състави на мърсисайдци и в двете игри:

Срещу Вакер Инсбрук: Кариус, Александър-Арнолд, Матип. Б. Дейвис, Бек, Кларксън, Мортън, Кейн, Гордън, Ориги Минамино

Срещу Щутгарт: Адриан, Брадли, Конат, Р. Уилямс, Цимикас, Милнър, Кийт, Елиът, Мане, Салах, Окслейд-Чембърлейн