Ливърпул се проваля след два гола напред – Football World – Англия

Ливърпул пропусна преднина от два гола у дома с Брайтън. Мач от 10-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 2:2. Джордан Хендерсън откри мача в 5-ата минута, а Садио Мане удвои в 24-ата минута. “Чайките” се върнаха в мача с гол на Енох Мвепу в 41-ата минута, докато Леандро Тросар изравни в 65-ата минута.

Второто място в класирането е заето от мърсисайдци с 22 точки. Брайтън е шести с 16 точки.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

В 5-ата минута Ливърпул поведе. Ван Дайк намери Салах с дълъг пас, който той задържа и подаде на Хендерсън. Капитанът на червените отбеляза с брилянтно хвърляне 1: 0. В 15-ата минута удар на Бисума отклони Алисън в лявата греда.

В 24-ата минута домакините отбелязаха втори гол. Окслейд-Чембърлейн стреля отдясно и Садио Мане отбеляза с глава 2-0.

В 33-ата минута Мане блокира опит да изчисти Санчес и за трети път прати топката във вратата на гостите, но след намесата на ВАР голът беше отменен, тъй като топката рикошира в ръката на сенегалеца. Четири минути преди почивката Енок Мвепу удари заслепена от слънцето Алисън от 25 метра.

В 48-ата минута вторият гол на Ливърпул беше отменен днес. Мане изведе Салах, египтянинът прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада.

В 65-ата минута Брайтън изравни резултата с три асистенции. Кукурея го подаде на Лалана с едно докосване. Той подаде топката към Тросар, който вкара в близкия ъгъл за 2: 2. В 76-ата минута Чайките стигнаха до трети гол чрез Тросар, но попадението беше отменено заради засада.