Ливърпул победи Атлетико Мадрид 10 – Футболен свят – Шампионска лига

Ливърпул победи Атлетико Мадрид с 2:0 в мача от група В на Шампионската лига на УЕФА. Диого Жота (13) и Садио Мане (21) отбелязаха голове за мърсисайдци. В 36-ата минута на гостите оставаха 10 души, след като Фелипе получи директен червен картон за нарушение срещу Мане. Благодарение на успеха отборът на Клоп си осигури място за директна елиминация в турнира. За “дюшекчиите” има шанс да се борят за второ място в групата.

връзка 2 “>

БГНЕС

И двата отбора започнаха мача с голяма амбиция, а искри прехвърлиха в 5-ата минута, след като Цимикас агресивно влезе във въздушен мач с Трипие. Левият бек на домакините получи само съдийско предупреждение, но две минути по-късно съотборникът му Ермосо видя жълт картон за фаул срещу Салах.

Мърсисайдци поведоха с първата атака към вратата на Ян Облак в 13-ата минута. Топката остана на десния фланг, а след това бе върната към Александър-Арнолд, чийто центриран фалц изложи на риск защитата на гостите, а Диого Хота го удари с красив удар с глава – 1:0.

Голът успокои домакините и им ставаше все по-трудно да губят владение на топката. Напрежението пред Облака растеше с всяка минута, а на 21-ата минута това се случи естествено. Садио Мане атакува отляво и нахлу в наказателното поле. Пасът му към Хендерсън бе удължен вдясно към Александър-Арнолд, който хирургично намери Мане на ръба на засадата и отклони топката при 2-0.

“Дюшекчиите” бяха съборени в 36-ата минута, след като останаха с 10 души. Фелипе беше изгонен с прав червен картон за фаул отзад срещу Мане, който се канеше да контраатакува. Съотборниците му дълго време не искаха да се съгласят с решението на рефера с аргумента, че фаулът не е груб и е в противниковата половина на терена. Повторенията обаче показаха, че влизането на защитника на Атлетико е доста опасно и това не остана незабелязано от Дани Маккели, който показа и жълт картон на Луис Суарес за претенциите му.

Три минути преди почивката само брилянтен дубъл на Ян Облак спаси гостите от третия гол. Той удари първо Салах, а след това и Диого Хоту.

Ливърпул започна вихрено втората част, но VAR отмени третия гол срещу матраците. В 48-ата минута отличен пас на Матип хвана Йота на границата на засада и той с лекота прати топката в линията. След проверка с VAR обаче ударът беше отменен заради засада. Домакините продължиха да оказват натиск върху съперника, а след 4 минути само добра намеса на Облака попречи на Салах да се разпише. Няколко секунди по-късно Матип беше забравен в наказателното поле при подаден корнер, но защитникът показа неточен поглед.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Поданките на Диего Симеоне неочаквано стигнаха до гол в 57-ата минута, който бе отменен след намесата на ВАР. Луис Суарес изпрати топката зад Алисън, отбивайки се в тялото на Матип. Повторенията обаче показаха, че е имало засада, преди топката да стигне до нападателя на Атлетико.

Влезлият като резерва Ектор Ерера не успя да накаже грешката на домакините с топката в 74-ата минута. Испанският тим организира добра контраатака, която доведе до мексиканеца, но диагоналното му хвърляне беше разочароващо. Няколко секунди по-късно “Анфийлд” замлъкна заради принудителната смяна на Фирмино, който излезе на почивката.

В добавеното време гостите получиха право да изпълнят свободен удар пред наказателното поле. Де Пол отстъпи с играта си, но ударът му беше безкрайно неточен.

ЛИВЪРПУЛ – АТЛЕТИКО МАДРИД 2:0

1: 0 Диого Хота (13)

2:0 Садио Мане U21

ЛИВЪРПУЛ: 1 Алисън, 66 Александър Арнолд, 4 Ван Дайк, 32 Матип, 21 Цимикас, 15 Окслейд Чембърлейн, 3 Фабиньо, 14 Хендерсън, 11 Салах, 20 Джота, 10 Мане

Треньор Юрген Клоп

Атлетика МАДРИД: 13 Клауд, 18 Фелипе, 2 Хименес, 22 Ермосо, 23 Трипие, 10 Кореа, 5 Де Пол, 6 Коке, 21 Ферейра, 7 Жоао Феликс, 9 Суарес