Лейла Фернандес свали Осака след впечатляващи промени – TennisKafe

Трети кръг на US Open

Лейла Фернандес-Наоми Осака 5-7, 7-6 (2), 6-4

Откритото първенство на САЩ ще има нов шампион. 18 -годишната Лейла Фернандес, която в момента се класира на 73 -мо място в света, се превърна в най -голямата сензация от началото на турнира, нокаутирайки миналогодишната носителка на трофей Наоми Осака.

Световното първенство №3 спечели първия сет и изглеждаше, че успехът ще бъде сравнително лесен. Младата канадка обаче изигра един от най-силните мачове в кариерата си и нокаутира четирикратната шампионка от Големия шлем, достигайки първия си голям осминафинал.

Там нейна съперница ще бъде Анжелика Кербер, която снощи победи друга шампионка на турнира-Слоун Стивънс (5-7, 6-2, 6-3).

Осака отбеляза повече аса (15-6) и победители (37-28), но въпреки това двамата съперници отбелязаха същия брой точки, спечелени при сервиране (68-68), а Фернандес имаше предимство пред тези, които се завърнаха (31-25 ) … ). Канадецът направи по -малко непредизвикани грешки (24-36), а по отношение на отбелязаните точки успехът и на двамата беше абсолютно еднакъв – 2 от 5 (40%).

Осака можеше да пробие в първия мач, но Фернандес избегна опасността и спечели подаването си. Японците обаче изравниха резултата и в следващите осем мача никой от противниците не успя да се възползва от нова възможност за изтръгване и се стигна до 5-5.

В последната част на сета Осака показа значително повече опит, а японците записаха два поредни мача с нулев резултат, като по този начин направиха решителен пробив и спечелиха 7-5.

Голяма част от втория сет премина по подобен начин, като и двата преминаха безупречно в първите десет мача, а след това Осака отново проби първи и направи ход 6-5. Този път обаче Фернандес отговори на обаждането и върна брейка, довеждайки сета до тайбрек. Той започна с вихрушка за канадеца, който уверено водеше с 5: 0. Осака се опита да намали ангажиментите си, но 73-ят свят запази пет точки разлика и спечели 7-6 (2).

Фернандес продължи добрата си игра и поведе с 2: 0 в последния сет след ранна почивка. Канадката можеше да се възползва още повече, но в третия гейм пропусна две поредни точки и Осака намали резултата. Момичето обаче не позволи на известния си съперник да си възвърне пробива и в крайна сметка спечели с резултатите 5-7, 7-6 (2), 6-4 след два часа игра, вкарвайки втора победа над петимата тенисисти .