Левски убедително продължава да изостря нож за Локомотив Пловдив с Мъри

Левски очевидно спечели последната си контрола преди подновяването на лигата на efbet след международната пауза. “Сините” победиха втората дивизия, “Марица Пловдив” с 5: 2, а новият треньор на София Станимир Стоилов получи още един шанс да се запознае подробно практически с всички налични играчи.

Точните домакини бяха Здравко Димитров, Билал Бари, Димитър Костадинов, Марин Петков и Антъни Иванов. За пловдивчани – Мариян Тонев и Илиян Йорданов.

В неделя Станимир Стоилов ще направи официалния си дебют начело на Левски. В следващия кръг на българското първенство тимът ще се изправи срещу Локомотив Пловдив на Laute.

Левски – Марица ПД 5: 2

(1: 0 Здравко Димитров 10 ‘, 2: 0 Билал Бари 16’, 3: 0 Димитър Костадинов 26 ‘, 3: 1 Мариян Тонев – d 39’, 3: 2 Илиян Йорданов 55 ‘, 4: 2 Марин Петков 77’ , 5: 2 Антони Иванов 79 ‘)

Левски започна двубоя по -активно и поведе в 10 -ата минута. “Сините” взеха топката в халфовата линия. Билал Бари изведе Здравко Димитров в наказателното поле, а флангът отбеляза със солиден диагонален удар към земята.

Две минути по -късно „сините“ стартираха още една добра атака отдясно. Топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от разстояние, но вече при вратата.

Четвърт час след старта Левски удвои аванса, отбелязвайки Билал Бари. Здравко Димитров открадна топката и успя да изпревари защитата на Пловдив. Той се озова очи в очи с Пьотър Начев, успя да го заобиколи, но ъгълът на удара беше малък. Затова Димитров отишъл при Димитър Костадинов, който не бил алчен и пуснал Билал Бари. За нападателя той остана най -лесният. На полупразната врата той прати топката в мрежата при резултат 2: 0.

Драган Михайлович, който беше активен в първите минути на мача, нанесе силен ответен удар на Георги Аспарухов. На 25 -ата минута той проби отдясно и даде пас на Георги Миланов. Ударът беше блокиран и топката влезе в ъглов удар.

При последващото центриране в наказателното поле Андриан Краев успя да избяга с глава. Димитър Костадинов остана сам на далечната греда, вкарвайки първия си гол в синя фланелка.

Десет минути преди почивката Пламен Андреев се изправи пред обичайното спасяване. Мариян Тонев опита късмета си с удар от разстояние, но младият защитник на домакините не попречи на нищо.

Няколко секунди по -късно Михайлович направи грешка, а Марица получи дузпа за игра с Хосе Кордова. Тонев бе този, който изпълни дузпата. Той успя да изпрати Андреев в отсрещния ъгъл и да запълни празнината в отбора си.

Левски започна второто полувреме несигурно и вкара втория гол. В 55 -ата минута Марица върна интригата в мача. Ивайло Найденов направи грешка в центъра на терена, а Илиян Йорданов се озова очи в очи с Пламен Андреев. Той технически прехвърли младия защитник и намали пропастта на гостите до един гол.

Темпът на играта се забави през следващите няколко минути. Станимир Стоилов въведе в играта много млади играчи, които постепенно навлязоха в ритъма на играта.

Сериозни точки за отбелязване не бяха достатъчни до 75 -ата минута, когато един от играчите, които се появиха в играта, Антони Иванов, нахлу в наказателното поле. Той беше свален и главният съдия посочи бяла точка. Марин Петков поиска 11-метрова дузпа и получи зелена светлина от Стоилов. Марин Петков запази хладнокръвие и отбеляза 4: 2, а няколко секунди по -късно помогна на Антъни Иванов, отбелязвайки петия гол на Левски на портата на Пловдив.

До края на мача Левски имаше по -добър контрол върху топката, но не застраши сериозно вратата на противника. Малко преди края на редовното време Стелиан Георгиев се опита да нанесе мощен удар от голямо разстояние, но вече на лявата странична греда.

Видео от мача:

Мъри Стоилов: Виждам зърна, от които можем да си осигурим бъдещето на Левски (ВИДЕО)

Композиции:

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (Патрик-Габриел Галчев 46 ‘), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов (Георги Александров 54’), 89. Андриан Краев (Стелиян Георгиев 65 ‘), 21. Радослав Цонев (В) (Марин Петков 46 ‘), 20. Димитър Костадинов (Николай Калинов 65’), 7. Георги Миланов (Асен Митков 65 ‘), 11. Здравко Димитров (Антони Иванов 65’), 19. Билал Бари (Васил Димитров 74 ‘)

Подложки: 99. Калоян Славчев, 2. Стелиан Георгиев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Антон Иванов, 31. Лазар Еринин, 35. Николай Калинов, 36. Васил Димитров, 37. Атанас Йорданов, 41 г. Георги Александров, 88. Марин Петков, 14. Денис Динев

Треньор: Станимир Стоилов

PD Марица: 33. Петър Начев, 22. Георги Иванов, 24. Ангел Грънчов, 7. Симеон Вешев, 13. Милен Тенчев, 11. Илиян Йорданов, 21. Станислав Маламов, 16. Янко Ангелов, 17. Валери Домовчиски, 87. Мариян Тонев.

Резерв: 86. Иля Николов, 20. Йордан Пейчинов, 2. Борислав Дончев, 6. Сали Мехмедов, 19. Мартин Газиев, 23. Теодор Фарков, 77. Айкут Янаков, 15. Кристиан Димитров, 26. Виктор Петков, 8. Алекс … Праматарова, 9. Георги Георгиев

Треньор: Николай Димитров