Левски победи Септември (Симитли) със 7:0

Левски победи Септември (Симитли) със 7:0 в 1/8-финалите за Купата на България на стадион Георги Аспарухов.

Подопечните на треньора Станимир Стоилов доминираха през цялото време, а гостите с такъв резултат трябва да са щастливи да напуснат „Герена”. Билал Бари (22′, 27′, 70′) отбеляза хеттрик, а Марин Петков (20′), Георги Миланов (68′), Борислав Цонев (80′) и Димитър Костадинов (82′) добавиха по гол .

На живо

Левски – Септември (Симитли): 7:0 (Развитие на мача в минути)

Тази вечер в 19:00ч.

Така Левски стигна до четвъртфиналите за Купата на България, където вече се намира Локомотив (Пловдив), който по-рано днес взе съименниците от София.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Славия – Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Снимка 551467

Домакините поведоха в 20-ата минута, след като Георги Миланов нахлу в наказателното поле и подаде пас към Марина Петков, който неумолимо прати топката във вратата на гостите.

В рамките на две минути “сините” се удвоиха. Андриан Краев се пребори за топката и се концентрира в наказателното поле, където Билал Бари стреля прекрасно и отбеляза за 2:0.

Снимка 551470

Резултатът стана класически в 27-ата минута. След пас отдясно топката стигна до Билал Бари, който нанесе мощен удар за втори път в мача. Това е четвъртият му гол в третия му пореден мач.

В 32-ата минута Васил Божинов се възползва от грешката на Гьоко Зайков и нахлу в наказателното поле. Въпреки това Хосе Кордоба се намеси решително и изчисти топката. Така първото полувреме завърши без голове.

Снимка 551469

През второто полувреме сините продължиха да контролират случващото се на терена. Първо Георги Миланов в 68-ата минута направи 4:0 след вълнението в наказателното поле.

Буквално две минути по-късно Бари отбеляза хеттрик. Миланов даде пас към нападателя, а той не пропусна при празна врата – 5:0.

Снимка 551458

В 80-ата минута Борислав Цонев също записа името си сред реализаторите. Халфът получи остър пас отдясно и отблизо опъна вратата на Антонио Тут.

Две минути по-късно сините оформиха крайния резултат. До друг пробив по фланга на Иван Горанов стигна Димитър Костадинов, който засече топката, пращайки я във вратата на гостите.