Левски победи Септември Симитли и Билал Бари с хеттрик (видео анализ)

Левски стигна до четвъртфиналите на турнира за Купата на България, като победи Септември Симитли със 7:0 на стадион „Георги Аспарухов“. Нападателят Билал Бари стана герой на сините с хеттрик. Други хитове за София бяха творби на Марина Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов.

Домакините бяха най-добрият отбор от самото начало, като отбелязаха три гола през първото полувреме. След почивката подопечните на Станимир Стоилов продължиха да оказват натиск върху съперника и стигнаха до нови четири гола.

Благодарение на успеха Левски стигна до четвъртфиналите за Купата на България, където вече се намира Локомотив, който днес отпадна от Локо.

Левски – Септември Сим 7:0
Голмайстори: 1:0 Марин Петков 20′, 2:0 Билал Бари 22′, 3:0 Билал Бари 27′, 4:0 Георги Миланов 68′, 5:0 Билал Бари 70′, 6:0 Борислав Цонев 80′ , 7:0 Димитър Костадинов 82′
Жълти картони: Андриан Краев (л)
червени картони:

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Славия Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Още в първата минута Георги Миланов опита с пас да изведе Билал Бари от дълбините, но вратарят на гостите Антонио Тут излезе и го улови.

Малко по-късно Билал Бари след отскок и хвърляне беше в добра позиция, но бранителят на Септември отново се справи страхотно, изпреварвайки голлинията си и се измъкна.

В 6-ата минута Георги Миланов центрира след фаул, Гьоко Зайков удари с глава, но право в ръцете на Тута.

Левски беше много близо до гол в 8-ата минута. След центъра в наказателното поле Марин Петков стреля силно, но вратарят на Септември изби. Топката срещна крака на Мартин Петков, който я прати точно над гредата.

В 19-ата минута Иван Горанов много опасно центрира в наказателното поле през септември, но там Билал Бари не успя да стигне до топката и в резултат топката срещна корнер.

Буквално минута по-късно “сините” пристъпиха напред. Билал Бари намери Георги Миланов по левия фланг. Халфът влезе в наказателното поле на гостите и намери Марина Петков, която неумолимо прати топката във вратата на септември.

В 22-ата минута домакините отбелязаха втори гол. Андриан Краев загуби топката в наказателното поле на гостите. Халфът на Левски обаче отново успя да се реваншира и се концентрира в наказателното поле, където Билал Бари с един скок отбеляза 2:0 Това бе третият му гол за столичани в трети пореден мач.

Левски отбеляза трети гол в 27-ата минута. След пас отдясно топката стигна до Билал Бари, който нанесе мощен удар за втори път в мача.

Три минути по-късно Димитър Костадинов стреля перфектно от далечна дистанция, но топката мина покрай лявата греда.

Домакините продължиха да оказват натиск върху съперника и в 32-ата минута се преместиха на друга позиция пред вратата на Антонио Тут. Драган Михайлович се концентрира в наказателното поле, където Георги Миланов стреля с ножица, но не успя да намери очертанията на вратата.

Септември създаде добра ситуация в 36-ата минута, когато Васил Божинов реализира добре в наказателното поле на Левски. Той обаче бе уловен от защитника на Левски, който успя да го избие за корнер.

В 56-ата минута Левски зае добра позиция. Димитър Костадинов стреля от десния фланг, Билал Бари опита с глава, но топката се оказа малко по-висока от необходимото, а той не успя да нанесе силен удар.

“Сините” бяха близо до гол в 64-ата минута на срещата. Иван Горанов много добре центрира в наказателното поле, където Борислав Цонев удари с глава, но вече на вратата.

Само четири минути по-късно Левски стигна до четвъртия гол. След пас от корнер вратарят на гостите Антонио Тута неочаквано излезе и не можа да отбележи, като топката попадна в краката на Георги Миланов, който се разписа от няколко метра.

В 70-ата минута домакините отбелязаха петия гол. Иван Горанов стреля от левия фланг, бранителят на Септември не успя да направи пас, а топката стигна до Билал Бари, който отблизо оформи своя хеттрик.

Левски отбеляза шестия гол десет минути преди края на редовното време. Андриан Краев намери Патрик-Габриел Галчев, който веднага подаде пас към Борислав Цонев, който отбеляза 7:0.

Само 2 минути по-късно сините вкараха за седми път. Иван Горанов се концентрира в наказателното поле на Септември, където най-съобразителен се оказа Димитър Костадинов, който прати топката във вратата на гостите.

Още в първата минута на срещата, зададена от рефера, сините можеха да вкарат осми гол, но удар с глава на Борислав Цонев срещна гредата.

Композиции

Левски: 66. Пламен Андреев, 3. Гьоко Зайков (46 – 5. Христош Шелис), 4. Иван Горанов – к, 7. Георги Миланов (69 – 6. Ивайло Найденов), 19. Билал Бари, 20. Димитър Костадинов, 33 Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков (61-10. Борислав Цонев), 88. Марин Петков (55-11. Здравко Димитров), 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович (46-22. Патрик-Габриел Галчев)
Резерви: 99. Йоан Загоров, 5. Крист Шелис, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров
Треньор: Станимир Стоилов

Септември: 24. Антонио Тута, 77. Кристиан Михайлов, 4. Димитър Митев (73 – 27. Слави Косов), 28. Крум Николов (67 – 7. Кирил Мутавджийски), 19. Васил Божинов, 17. Запро Динев, 11. Китан Василев (61 – 14. Веселин Любомиров), 6. Йоан Петров, 66. Христо Младенов, 10. Анатолий Лукей – к (46 – 8. Тодор Траянов), 99. Кирил Грозданов
Резерви: 34. Веселин Ганев, 14. Веселин Любомиров, 88. Даниил Гогор, 20. Емил Петров, 7. Кирил Мутавджийски, 27. Слави Косов, 8. Тодор Траянов.
Треньор: Троян Радулов

съдия: Владимир Ел-Хатиб

Станимир Стоилов: Далеч сме от истинския Левски (ВИДЕО)

Билал Бари: Атмосферата се подобри, след като започнахме да печелим

Помощник-треньорът Септември Симитли: Разликата с Левски е огромна, загубата е разумна