Левски победи Марица в битка със 7 попадения

В контролния мач на стадион Виваком Арена – Георги Аспарухов, Левски победи Марица (Пд) с резултат 5: 2.

В 10 -ата минута сините поведоха след гол на Здравко Димитров. Шест минути по -късно Билал Бари удвои аванса на сините, а в 16 -ата минута Димитър Костадинов вкара първия си гол за Левски.

На 39 -ата минута гостите от Пловдив успяха да запълнят разликата след гол на Мариян Тонев от дузпата, а на 55 -ата вкараха второто попадение чрез Илиян Йорданов. Два нови гола за сините добавиха Марин Петков от дузпа и юношата Антъни Иванов.

Левски започна мача по -активно и логично постигна целта. В 10 -ата минута Билал Бари изведе Здравко Димитров в наказателното поле, а флангът отбеляза солиден диагонален удар към земята.

Две минути по -късно „сините“ стартираха още една добра атака отдясно. Топката стигна до Радослав Цонев, който стреля от разстояние, но вече при вратата.

Четвърт час след старта Левски удвои преднината, като отбеляза Билал Бари. Здравко Димитров открадна топката и успя да заобиколи пловдивската защита, даде пас на Димитър Костадинов, който я даде на Бари, а той вкара 2: 0.

На 25 -ата минута Михайлович проби отдясно и даде пас на Георги Миланов. Ударът беше блокиран и топката влезе в ъглов удар.

При последващото центриране в наказателното поле Андриан Краев успя да избяга с глава. Димитър Костадинов беше на далечната греда, вкарвайки първия си гол в синя фланелка.

Десет минути преди почивката Пламен Андреев се изправи пред обичайното спасяване. Мариян Тонев опита късмета си с удар от разстояние, но младият защитник на домакините не попречи на нищо.

Няколко секунди по -късно Михайлович направи грешка, а Марица получи дузпа за игра с Хосе Кордова. Тонев бе този, който изпълни дузпата. Той успя да изпрати Андреев в отсрещния ъгъл и да запълни празнината в отбора си.

През второто полувреме Левски вкара второто попадение. В 55 -ата минута Ивайло Найденов направи грешка в центъра на терена, а Илиян Йорданов се озова очи в очи с Пламен Андреев и го преведе.

Сериозни точки за отбелязване не бяха достатъчни до 75 -ата минута, когато един от играчите, които се появиха в играта, Антони Иванов, нахлу в наказателното поле. Той беше свален и главният съдия посочи бяла точка. Марин Петков реализира 11-метров свободен удар. Няколко секунди по -късно той даде асистенция на Антъни Иванов за петия гол на Левски на портата на Пловдив.

Левски – Марица ПД 5: 2

1: 0 Здравко Димитров 10 ‘

2: 0 Билал Бари 16 ‘

3: 0 Димитър Костадинов 26 ‘

3: 1 Мариян Тонев – 39 ‘

3: 2 Илиян Йорданов 55 ‘

4: 2 Марин Петков 77 ‘

5: 2 Антъни Иванов 79 ‘

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (Патрик-Габриел Галчев 46 ‘), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов (Георги Александров 54’), 89. Андриан Краев (Стелиян Георгиев 65 ‘), 21. Радослав Цонев (В) (Марин Петков 46 ‘), 20. Димитър Костадинов (Николай Калинов 65’), 7. Георги Миланов (Асен Митков 65 ‘), 11. Здравко Димитров (Антони Иванов 65’), 19. Билал Бари (Васил Димитров 74 ‘)

Резерви: 99. Калоян Славчев, 2. Стелиян Георгиев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Антон Иванов, 31. Лазар Еринин, 35. Николай Калинов, 36. Васил Димитров, 37. Атанас Йорданов, 41. Георги … Александрова, 88. Марин Петков, 14. Денис Динев