Левски победи Етър с 2: 0 в контрола

Левски победи Етър с 2: 0 в последния контрол на времето в лятната тренировка. „Сините“ проведоха генерална репетиция на мача си от първа лига срещу Славия в Герен седмица по-късно.

Точни за София бяха Здравко Димитров (6) и Мартин Петков (8). В началото на второто полувреме Борислав Цонев пропусна дузпата.

На живо

Левски – Етър 2: 0, Боби Цонев пропусна дузпата

Генерална репетиция на „Блус“ за новия сезон.

Мачът започна много силно за Левски. В 6-ата минута „сините“ поведоха. Марин Петков стигна до центъра и намери Борислав Цонев. Халфът вляво в наказателното поле подаде пас към Здравко Димитров. Екстремалът взе топката и с мощен удар в горния десен ъгъл не остави шанс на вратаря.

Снимка 539396

Две минути по-късно София вкара втория гол. Здравко Димитров стигна отляво, придвижи се напред и намери Боби Цонев. Халфът повали Мартин Петков, който не пропусна от бялата точка.

В 20-ата минута Георги Александров сбърка, а Роме Айвс му отне топката. Панаманецът от десния фланг нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, който бе отблъснат от Пламен Андреев.

Снимка 539401

Пет минути по-късно Марин Петков засече подаването на Здравко Димитров отдясно, но топката мина встрани. В 32-ата минута Андреев улови далечен удар на Радослав Апостолов. Томислав Папазов беше контузен и беше заменен от Патрик-Габриел Галчев.

В началото на второто полувреме Мариан Иванов извършва фаул на Билал Бари в наказателното поле. Главният съдия посочи бяла точка. Борислав Цонев се изправи зад топката, ударът му уцели горната греда.

Снимка 539399

На 55-ата минута Боби си удари главата във вратата след подаване на Ради Цонев от свободен удар. Скоро вратарят на Етъра отклони далечен удар на Здравко Димитров.

В 80-ата минута гредата спаси сините след мощен удар на Кольо Станев. Пет минути по-късно Господинов удари Мартин Петков от свободния удар.