Новият треньорски щаб на „Левски“ ще има дума за бъдещия Симеон Славчев.

Халфът излезе в челните редици на предишните отбори.

Той също беше ранен почти трайно.

През пролетта той получи тежка коронавирусна инфекция и дори беше хоспитализиран.

Поради тази причина за година и половина екс националът изигра за Левски само 12 мача във всички турнири, като вкара 1 гол.

Той има сделка със сините за следващия сезон. Все още обаче не е ясно дали той ще бъде задържан в отряда, пише Тема Спорт.

Наскоро Славчев заяви, че поради много проблеми не може да помогне, както Левски иска.

27-годишният халф обаче добави, че иска да остане в състава за следващия сезон, независимо от финансовите условия на клуба.

Очаква се в следващите 2 седмици да има решение за него, а междувременно стана ясно, че много млади хора ще започнат да тренират с основния отбор на Левски.

През пролетта някои от най-обещаващите тийнейджъри готвеха заедно с мъжете. Във финалния кръг на последната кампания двама от тях дебютираха. 16-годишният халф Асен Митков стартира в стартовия състав при гостуване на Черно море (2: 1).

По време на почивката младежът беше заменен от Радослав Цонев, който в крайна сметка вкара един от головете. 16-годишният вратар Пламен Андреев смени Николай Михайлов 10 минути преди края и не допусна гол във финалната атака на домакините.

Левски все още не е обявил началото на тренировките. Ако се случи сделка за смяна на собствеността в началото на следващата седмица, сините вероятно ще започнат тренировки в петък, 11 юни.

В противен случай те биха предпочели да се съберат в Герин в понеделник, 14 юни. Поне засега това са плановете на ръководството. Очевидни са и две контроли – на 26 юни с Локомотив (Пловдив) и на 10 юли с Пирин (Благоевград).