Левски – Ботев (Пд), сините с два гола преди почивката

стадион: “Виваком Арена – Георги Аспарухов”, София
Публика:

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Добавена е само 1 минута. Малко е странно, защото в началото бяха загубени 2-3 минути за гледане на дузпата от ВАР.

36′

ЦЕЛ! 2:0! САНДБЕРГ! Фантастична игра на гамбийския защитник! Той овладя топката в дъга и нанесе мощен удар с десния крак, топката срещна горната греда и излезе извън целта на Аргилашка!

32′

Емануел Току блесна със самостоятелен пробив по десния фланг, навлезе в полето на Левски и стреля, но Николай Михайлов изби топката за корнер.

Снимка 572402

20′

След бурните първи минути на мача на стадиона на името на Георги Аспарухов настъпи леко затишие. Домакините продължават да са по-активен отбор на терена, а Ботев се опитва да отговори с опасни контраатаки.

12 ‘
Снимка 572390

единадесет ‘

ЦЕЛ! 1:0! ФИЛИП КРЪСТЕВ е точен от бялата точка! Безкомпромисно представяне на Кръстев в долния десен ъгъл!

девет ‘

ГЛОБА! Георги Димитров посочи бялата точка, след като самият той се запозна със ситуацията!

осем ‘

Нови хандбални твърдения на Дилън Мертенс! Този път съдията сам ще разгледа ситуацията!

5 ‘

Уелтън се шмугна в наказателното поле на Ботев и иска фаул срещу него. След кратък преглед на ситуацията със системата VAR, съдията даде знак за продължаване на играта.

2′

жълт картон за Туккойто неправомерно спря Уелтън и прекъсна обещаващата атака на сините.

един ‘

ЗАПОЧНЕТЕ МАЧА!

Отборите Левски и Ботев (Пд) ще се изправят срещу класически сблъсък от елита на българския шампионат. Този път съперниците се срещат в плейофната фаза на efbet Лигата и съперничеството им може до голяма степен да развърже възела за третото място в крайното класиране. Началният час на футболното събитие е 17:30 часа.

В момента то е окупирано от пловдивчани, но и сините, и Черно море претендират за европейска квота.

Станимир Стоилов: Имам сериозни опасения, че финалът постоянно се коментира

Мъри каза, че има причини да не играе на 15 май.

Сериозна еуфория цари сред феновете и на двата отбора, като предварителните очаквания сочат поне 9000 души, които ще гледат двубоя на живо на стадион “Георгий Аспарухов”.

В момента Левски изостава на шест точки от третия Ботев (Пловдив) и има предимство в преките двубои с „жълто-черните“ в оставащите четири мача до края на сезона. Младежът на националния отбор Асен Митков продължава да лекува контузията, а след наказанието се завръща Илиян Стефанов. Очаква се треньорът на столичани Станимир Стоилов отново да заложи на схемата 4-2-3-1, а четиримата в защита срещу опитния гол ас Николай Михайлов ще бъдат Драган Михайлович, Хосе Кордоба, Ноа Сонко Сундберг и Цунами.

Един от най-добре платените играчи

Един от играчите с най-висока заплата “Георгий Аспарухов” си тръгва

виж детайлите

От своя страна треньорът на гостите Азрудин Валентич ще направи само една смяна спрямо тима, който победи отбора на Черно море. Антоан Баруан отпадна заради контузия. Той ще бъде заменен от Мохамед Брахими.

Главен рефер на срещата е Георги Димитров, помощници са Павлин Михайлов и Никифор Велков. Четвърти рефер е Иво Андреев, а VAR ще се ръководят от Георги Иванов и Мирослав Иванов. Работата на съдиите ще бъде следена отблизо от Николай Петров.