Левицата Неделева реже Северна Ирландия

България победи Северна Ирландия с 2: 1 в мача от група С на квалификационния турнир в Европа. Лъвовете изостанаха през полувремето с резултат 0: 1, но през втората част промениха резултата много благодарение на две прекрасни изпълнения на Тодор Неделев с левия крак в 52 -ата и 63 -ата минута и така записаха втората си победа в тяхната игра. квалификационен кръг. група. С ценен успех учениците на Ясен Петров изпревариха днешния си съперник и сега заемат третото място в групата си с 8 точки в 7 мача.

В последния мач от световна квалификация от група С в Европа България ще гостува в Швейцария, а мачът с кръстоносците ще се проведе на 15 ноември.

България 2-1 Северна Ирландия

0: 1 Конър Вашингтон 35 ‘, 1: 1 Тодор Неделев 52’, 2: 1 Тодор Неделев 63 ‘

Първата сериозна ситуация в мача беше за България. В 4 -ата минута „лъвовете“ получиха право на дузпа на 25 метра от вратата на гостите. Тодор Неделев застана зад топката и отправи много добър удар, но Бейли Паун-Фарел улови топката и бе записано нарушение.

Гостите отговориха в 7 -ата минута, когато започнаха контраатаки в центъра на Северна Ирландия след открадната топка. Топката стигна до Джордан Томсън, който стреля в центъра и стреля, но Иван Караджов се отличи.

След нова атака от Северна Ирландия Джош Макгенис стреля по десния фланг, но Петко Христов отбеляза от корнер.

В 14 -ата минута Георги Йомов нанесе остър удар по десния фланг, но Крейг Каткарт успя да засече топката в корнер, след което Ивайло Чочев опита да удари главата си от трудна позиция, но успешно.

Две минути по -късно Иван Караджов отклони сигурен гол. След атака по левия фланг топката стигна до Шейн Фъргюсън, който центрира балона. Никой от българските защитници не я поздрави и тя стигна до Пади Макнейър. Бившият играч на Манчестър Юнайтед стреля отблизо с глава, но Караджов блестящо спаси топката.

Атаките на северняците не спряха и в 21 -ата минута Томсън стреля опасно от границата на наказателното поле, но Караджов спаси, а с добавянето на нападател в бяло попадна в засада.

В контраатака капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов сам проби до левия фланг и влезе в наказателното поле, но беше зает и пропускът му към центъра беше блокиран.

Последваха тихи минути на Националния стадион „Васил Левски“, през които и двата отбора не успяха да организират опасни атаки. На 33 -ата минута Чочев получи нисък пас в наказателното поле и опита да намери Десподов с глава, но вратарят на гостите засече подаването.

Две минути по -късно Макганис стреля от границата на вратарското поле, но Караджов спаси, а с добавянето на Вашингтон топката се озова във вратата на Караджов, но засадата беше решена. Въпреки това, след проучване на ситуацията с VAR, беше установено, че нападателят на Северна Ирландия е в редовна позиция и попадението е отсъдено.

Минута преди края на първата част устата на Петко Христов беше счупена след дуел с Балард и той трябваше да проникне в медицинския щаб на България.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, но постепенно лъвовете станаха по-смели да атакуват и се опитаха да създадат опасност при вратата на Паун-Фарел. Така се стигна до 52 -ата минута, когато българите направиха успешна комбинация на левия фланг, откъдето топката беше изпратена до дузпата, където Тодор Неделев победи Северна Ирландия с воле с левия крак – 1: 1.

Четири минути по-късно Чочев нанесе удар от далечно разстояние с мощен десен крак, но Паун-Фарел спаси. Гостите отговориха с удар от близка дистанция към Макнейър, който бе спасен от Караджов.

Голът даде тласък на играта на „лъвовете“, като дълго време се опитваха да заселят половината от гостите, които от своя страна се опитаха да фиксират вратите на „трикольорите“ с контраатаки.

Така се стигна до 63 -ата минута, когато след успешно подаване отляво на Кирил Десподов, топката стигна до Ивайло Чочев в наказателното поле. Той се върна при Тодор Неделев, който беше на няколко метра от наказателното поле. Българската Осем изпълни отличен удар с ляв крак в горния ляв ъгъл на вратата на Северна Ирландия, който завърши с топката в мрежата на вратата на Паун-Ферел-2: 1 в полза на България!

В следващите минути и двата отбора започнаха да играят по-спокойно, тъй като учениците на Ясен Петров приеха стратегия за изчакване и изчакаха грешки в защитата на гостите.

В 75 -ата минута Петко Христов замахна с добра шпатула и блокира удара на Макнейър от наказателното поле. Пет минути по -късно Десподов получи пас зад защитата на Северна Ирландия, но вратарят на гостите излезе и уби.

Десет минути по -късно гостите получиха свободен удар на разстояние около 25 метра от портите на България, но след изпълнението на Томсън топката прелетя високо над напречната греда на Иван Караджов.

В 87 -ата минута имаше бой между двата отбора след нарушение на Иван Турицов Стюарт Далас в наказателното поле на Лъвовете, но напрежение не се натрупа.

Контраатаките на Лъвовете продължиха да създават проблеми на нашите играчи Ян Бараклуф, а в 92-ата минута Десподов удари вратата на гостите, но той беше предаден с прицел и топката мина покрай дясната греда на Паун-Фарел. До края нямаше нови опасни ситуации, а „лъвовете“ спечелиха втората си победа в тези световни квалификации.

Тодор Неделев: През второто полувреме победихме Северна Ирландия

Иван Караджов: През второто полувреме се променихме

Ясен Петров: Добри дни напред, Илиан Илиев промени хода на събитията (ВИДЕО)

Илиан Илиев: Бяхме по -силни, през второто полувреме проявихме агресия

Лечков: Ако човек е достоен, той трябва да загуби достойно (ВИДЕО)

Костадинов: Ако Бербатов иска да изложи повече, нека се оплачат

Михаил Касабов: Хартата не е нарушена, трябва да работим повече с деца и юноши