Лвов започна с малък успех в квалификациите над Молдова – BG Football – Национален отбор.

Младежкият отбор на България победи Молдова с 2: 0 в първия мач от световната квалификация от група Е. Мартин Минчев откри резултата в Кишинев в 52-ата минута, а Митко Митков удвои активите за лъвовете за първия си успех в тази кампания.

На 3 -ата минута Иля Груев имаше възможност да стреля към вратата на противника. Изправи топката на левия си крак и стреля в далечния ъгъл. Ударът му обаче попадна в целта. В 9-ата минута късметът беше на наша страна след неприятен далечен удар от Мотипан. Той намери топката, а той отскочи от горния стълб и падна пред вратата зад Святослав Вуцов, след което бе отместен от нашата защита.

В 18 -ата минута Груев отново стреля във вратата от границата на наказателното поле. Но този път халфът нокаутира. В 29 -ата минута Вуцов трябваше да се намеси след коварен рикошет. След фаула топката се отскочи от тялото на играча и попадна точно под горната греда. Младият вратар на националния отбор на България обаче внимава и изпълнява корнер.

До края на полувремето имаше корнер пред двете врати и двата отбора се върнаха да почиват с равенство.

Седем след възобновяването на играта България поведе с гол на Мартин Минчев. Най -находчив в наказателното поле след изпълнение на корнер беше играчът на Спарта Прага. Топката беше отблъсната, но Минчев показа добра позиция и удари главата си от няколко метра, домакините се намесиха, но топката вече беше преминала изцяло линията на вратата.

В 75 -ата минута нашият отбор стигна до втория гол и той беше много красив. Лъвовете имаха право на фал. Зад топката застана Митко Митков, който от малко над 20 метра мощно изстреля стената и опъна портата на Молдова.

Молдова: Смаленеа – Галу, Есанаку, Йову, Стефан, Ослепов, Пушкис, Гурула, Мотипан – Ахала, Постолаки.

България: Вуцов – Дичев, Х. Петров, С. Петров, В. Попов – Груев, Бауренски – Шопов – Минчев, Николов, Тонев