“Лалета” Ван Гал събуди Черна гора в четири части.

Холандия постигна изключително важна и убедителна победа с 4: 0 над Черна гора. Мачът беше световен квалификационен и се проведе на стадион Philips в Айндховен.

Домакините винаги са били най -добрият отбор и съвсем логично са постигнали успех. Головете на лалета са дело на Мемфис Депай, който вкара в 38 -ата и 62 -ата минута. Джорджино Вийналдум изведе своите класики напред с двайсет минути, докато Гакпо нанесе последния удар в 76 -ата минута и сложи край на спора.

Победата изведе момчетата на Луис ван Гаал на второ място в групата с 10 точки, а Черна гора – на 4 -то място със 7 точки.

Домакините започнаха мача мощно и бутнаха гостите в собственото си наказателно поле. На 37-ата минута черногорският защитник допусна нарушение в наказателното поле и Лалетата получиха 11-метров свободен удар. Мемфис Депай застана зад топката и хладнокръвно отбеляза – 1: 0!

Четвърт час след почивката Мемфис Депаси отново беше в обятията на своите съотборници. Той получи отличен пас в наказателното поле и отправи технически удар 2: 0 в долния ляв ъгъл!

В 70 -ата минута резултатът стана класически! Джорджино Вийналдум стигна до топката и опъна мрежата на черногорците с точен удар за трети път.

Шест минути по -късно Коди Гакпо сложи край на спора с четвъртия си гол за Холандия! Той взаимодейства добре с Tyrell Malassia и попадението в горния десен ъгъл не остави Sharkich без шанс!

Холандия 4-0 Черна гора