“Лалетата” не спират да цъфтят! Холандия победи Турция с 6: 1

Холандия победи Турция с 6: 1 в квалификациите за световното първенство на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам.

„Лалетата“ започнаха мача с гръм и трясък и още в първата минута Мемфис Депай изведе Клаасен на отлична позиция, от която не можеше да сбърка и изведе домакините напред в резултата.

В следващите минути Мемфис Депай беше неудържим и блесна с хеттрик срещу гостите. Новото попълнение на Бареслона бе отбелязано в 16 -та, 38 -а (от дузпа) и 54 -та минута, което на практика реши крайния изход на мача.

Десет минути преди края на мача полузащитникът на Фейенорд Гуус Тил вкара, а в компенсираното време Дони Мален вкара 6: 0.

Почетният гол на турците падна в 92 -ата минута, а негов автор стана Ченгиз Юндер.

Така лалетата оглавиха група G с 13 точки, докато турците заеха третото място с 11 точки. В следващия мач Холандия гостува на Латвия, а Турция ще бъде домакин на селекцията на Норвегия.

Холандия – Турция 6: 1