Късният гол на Милан беше драматичен за последния в най-вълнуващата група (ревю)

Милан спечели много важна победа с 1:0 при гостуването си на Атлетико Мадрид в мач, който не е за живо за росонерите в група B на Шампионската лига.

Благодарение на този успех тимът на Стефано Пиоли запази шансовете си за достигане до финалната фаза на турнира, но за това ще трябва да победи лидера на групата на Ливърпул в последния мач. Но дори и това може да не е достатъчно.

Възможността дойде от гол на 30-годишния Жуниор Месиас с глава в 87-ата минута след пас от левия фланг на Франк Каси.

Така Милан си отмъсти на дюшекчиите за поражението срещу Сан Сиро, което дойде по същия начин – с много късен гол.

В друг мач от тази група Ливърпул не пропусна да победи Порто на Анфийлд с резултат 2: 0. Тиаго Алкантара отбеляза уникален гол от далечна дистанция в 52-ата минута, а в 70-ата минута Мохамед Салах оформи крайния резултат.

Така преди последните мачове мърсисайдци вървят уверено първи с 15 точки. Порто е втори с 4, докато Милан и Атлетико имат по 4. На 7 декември “росонерите” приемат Ливърпул, а драконите от Португалия се изправят срещу Атлетико. Очакват ни два много вълнуващи мача.

В други мачове от турнира тази вечер:

Шериф Тираспол – Реал Мадрид 0:3 (след головете на Алаба, Кроос и Бензема “белият балет е начело с две точки преди последния кръг, но и двата отбора са напред”)

Спортинг Лисабон – Борусия Дортмунд 3:1 (Португалия продължава напред, германците ще играят в Лига Европа)