Късна развръзка и Барса Шави потопи “жълтата подводница”

Втори пореден успех в Ла Лига с нов треньор

Благодарение на късната драма, Барселона постигна втория си пореден успех от началото на ерата на Шави в Ла Лига.

Каталунците спечелиха с 3:1 гостуването си на Виляреал, като постигнаха успех в последните минути на мача.

Така, въпреки трудностите, Шави изведе Барселона в правилния път, след като преди седмица отборът му постигна трудна победа над градския съперник Еспаньол, а днес нокаутира носителя на трофея в Лига Европа.

Почеркът на новия треньор беше забелязан днес, защото за разлика от други болезнени мачове от сезона, в които Барса изпитваше много трудности в атака, днес имаше много ситуации.

Каталунците не спряха да атакуват, а направиха куп пасове, които в крайна сметка можеха да им костват точки. Разбира се, доста ситуации имаха и домакините от Виляреал, които за пореден път изиграха силен мач през сезона, но в крайна сметка останаха с празни ръце.

След нелогична нула през първото полувреме поради много грешки и на двата отбора, Барса откри с началото на второто полувреме.

Тогава Жорди Алба удари по диагонал, а Франки Де Йонг вкара топката, убита от вратаря, но страничният рефер бе категоричен, че това е засада. След дълъг тест с VAR, голът най-накрая беше присъден и Барса поведе.

Голът събуди домакините, като следващите 25 минути изцяло им принадлежаха и логично настигнаха гола на Самюел Чукуез в 76-ата минута.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, дойдоха последните решителни минути.

В 88-ата минута Мемфис Депай влезе в ролята на новата звезда на отбора, победи вратаря и изстреля топката между краката на защитника на голлинията 2:1.

Така Барса постигна победа, която бе осигурена в добавеното време с гол на Фелипе Коутиньо от бялата точка.

Така Барселона се изкачи на седмо място с 23 точки, три по-малко от четвъртия Атлетико и седем по-малко от лидера на Реал Мадрид. И двата отбора обаче имат по два мача по-малко от каталунците.