Късна дузпа изрита националния отбор на България в Москва

Русия победи България с 1: 0 в тестовия мач, който се проведе на стадиона „Динамо“ в Москва.

Срещата се превърна в генерална репетиция за националния отбор преди началото на Евро 2020, където екипът на Станислав Черчесов ще се срещне с Белгия, Финландия и Дания.

Александър Соболев, точно изпълнен късно наказание, преодоля българската защита, а Ясен Петров продължава да бъде без победа начело на „трикольорите“, тъй като това е третата му загуба в пет мача.

Срещата беше четири дни след равенството между България и Словакия и имаме трудно посещение на Франция на следващата контролна среща.

Снимка: AP / BTA

Днес националът игра пълноценно в защита и игра почти перфектно, преди Валентин Антов да спъне Алексей Миранчук в 85-ата минута, а Александър Соболев вкара от дузпа. Това е третото поражение за България срещу Русия в исторически план в пет изиграни мача.

Химнът на Русия беше изпълнен не от никого, а от Филип Киркоров. Актьорството беше на трибуните. Президент на БФС Борислав Михайлов.

Страхотен момент за България се откри в четвъртата минута. Кирил Десподов игра добре в наказателното поле и подаде пас към Момчил Цветанов, но флангът на Локомотив отправи удар, който бе спасен от Шумин, след което напрежението продължи, но защитата се справи.

В деветата минута Ясен Петров трябваше да направи ранна принудителна смяна. Кристиан Малинов е контузен и е заменен от Павел Витанов.

В десетата минута Роман Зобнин имаше добър шанс да намери резултат. Той имаше добър удар от Джуба, но ударът му удари вратата.

Последва успокояваща игра и последователно центриране в наказателното поле на България, с което се занимаваше нашата защита. Русия обаче почти напълно контролира инициативата. На 28-ата минута Оздоев нанесе прекрасен удар по диагонала, но топката премина над гредата.

В 38-ата минута Зобни отново стреля към вратата ни и отново след добра игра на Джуба. Ударът обаче се оказа твърде лек и непостижим за Караджов.

Първите 15 минути от втората част също бяха отегчени. Русия продължи да затяга примката, но не създаваше опасни ситуации. България рядко поглеждаше вратата на противника и играта често се прекъсваше от смени на двамата треньори.

В 68-ата минута Русия получи шанс за гол след центриране от корнер. Топката стигна до Джорджи Джикия, но и този удар мина високо над вратата. Целта на руснаците е критикувана.

В 73-ата минута Георгий Георгиев прекрасно събори портите на българския национален отбор. След фаула топката бе изпратена в краката на Юрий Жирков, който нанесе силен удар, но защитникът на Черно море впечатли.

Четири минути по-късно Кирил Десподов намери Атанас Илиев в една от редките атаки на България, но не можа да спре топката. В противен случай той щеше да има шанс да стреля сам по вратаря.

В 83-ата минута Русия заслужено спечели правото да изпълни наказателен удар. Алексей Мирунчук нахлу в наказателното поле, Валентин Антов вдигна крак и го повали. Александър Соболев застана зад бялата точка и удари земята с точен удар.

В самия край на мача Мостовой имаше златен шанс да отбележи втория гол на домакините, но не улучи целта с удар на тревата.