Късна драма! Ювентус отбеляза 10 гола от Фиорентина за 92 минути

Ювентус се измъкна на косъм от четвъртата си поредна победа в Серия А, без да победи Фиорентина с 1-0 за 92 минути.

Целта беше да работи като резервен Хуан Куадрадо, а преди това не беше ясно как бианконерите биха могли да успеят. Те отправиха първия точен удар едва в 86-ата минута, но вторият се оказа решаващ.

Хвърлянето на Юве можеше да бъде по-амбициозно, защото от 73-ата минута Виола игра по-малко на терена заради втория жълт картон на Никола Миленкович.

В класирането и двата отбора печелят по 18 точки след 12 мача и си поделят 7 и 8 места.

Фиорентина беше по-активен отбор през първото полувреме и създаде по-опасни ситуации, но не успя да ги реализира. Още в началото Алваро Мората намери непокрития Пауло Дибала, който засече движението, но много неточно.

След четвърт час игра Матиас де Лихт удари главата си, след което гостите поеха контрола над играта. Първо пропусна Хосе Кайехон, а в 34-ата минута Рикардо Сапонара пропусна златния шанс за гол.

Той остана сам в наказателното поле и стреля от чиста позиция, но над гредата. Гостите продължиха да създават много проблеми на Юве с атаките си по фланговете, а добрата игра на Лукас Торейра пропусна целта.

В 39-ата минута Кристиано Бираги се съсредоточи върху далечната греда, Душан Влахович избяга и засече топката с глава извън границите. Полувремето завърши с игра с ръка на Данило в наказателното поле, но ВАР реши, че дузпа няма.

Второто полувреме започна с момент за Мора. Националът на Испания стреля от воле, но топката полетя почти от лявата греда. Тогава ударът на Адриен Рабио също не мина в целта.

Тогава Ювентус се опита да пробие, но нямаше идеи напред. Между 66-ата и 73-та минута Никола Миленкович получи два жълти картона за следващите си фаулове в мача и остави с играч по-малко гости на терена.

Винченцо Италиано веднага се задейства, нокаутира Кайехон и вкара в играта защитника Игор. Няколко секунди по-късно Федерико Киеза и Мануел Локатели играха добре един с друг, а нападателят изстреля истински снаряд, но горната греда спаси “виолата”.

В 81-ата минута попадението на Морат бе коректно отменено за засада, а след това испанецът отново бе изведен на чиста позиция, но ударът го срещна в ръката. В 86-ата минута Киеза засече хода, но Пиетро Теракано спаси. Това беше и първият удар на Юве в мача.

Така се стигна до 91-ата минута, когато дублерът Хуан Куадрадо донесе победата на Торино. С поредица от финтове колумбиецът обърка защитата на Фиорентина и изненада вратаря с удар от много малък ъгъл до крайния резултат – 1:0!

В края на добавеното време Киеза можеше да подпише договор, но Теракано го уби.

Ювентус 1-0 Фиорентина

Гол майстор: 1: 0 Куадрадо (92)

Ювентус: Перин, Данило, Де Лихт, Ругани, Сандро (46-Сандро), Киеза, Маккена, Локатели, Рабио (79-Рабио), Дибала (92-Бентанкур), Мората (88-Хорхе)
Треньор: Макс Алегри

Фиорентина: Теракано, Одриосола, Миленкович, Мартинес Куарта, Бираги, Бонавентура (78-Дънкан), Торейра (64-Амрабат), Кастровили (78-Настасич), Кайехон (75-Игор), Влахович, Сапонара (74-Сотил)
Треньор: Винченцо Италиано