Късна драма лиши Англия от всички активи след 6 мача

Националните отбори на Полша и Англия не спечелиха най -интересния квалификационен мач в група „I“ в Европа, завършвайки с резултат 1: 1. Хари Кейн вкара в 72 -ата минута, но Дамян Шимански завърши триумфа на гостите със закъснение изравняване на резултата 1: 1 през втората минута на добавеното време.

И двата отбора се хвърлиха здраво от самото начало, но много скоро Трите лъва показаха, че ще бъдат водещият отбор в играта. Нямаше обаче ясни позиции. През първото полувреме Мейсън Маунт стреля два пъти в портите на Полша, но без резултат. През 21 -ви Хари Кейн имаше възможност да направи опасен удар с глава, но това не беше точно.

Левандовски получи първия реален шанс за „полския отбор“. В 29 -ата минута той успя да влезе в наказателното поле и да играе с топката, преди Джордан Пикфорд да излезе да го срещне, но ударът беше слаб и вратарят успя да го хване.

За съжаление тогава до края на първата част не се случи почти нищо интересно. Напрежението нарасна при последния полувременен сигнал от съдията, защото веднага след това се стигна до кавга между играчите на двата отбора. Хари Магуайър и Камила Глик получиха жълти картони като най -активните в него.

Второто полувреме започна с асистенция на Гринниш, който стреля през земята от малък ъгъл, но топката пропусна линията на вратата. Въпреки че превъзходството на гостите беше изразено, те нанесоха първия удар по контурите на вратата едва в 53 -та, дело на Калвин Филипс. В 61 -ата минута Магуайър, след центриране от фаул, удари главата му, а топката се отби от дясната рейка. Съдиите повикаха засадата, защото по време на полета на топката след играта на защитника на Манчестър Юнайтед, Стърлинг се опита да засече, което според съдиите засегна защитата.

За домакините беше все по-трудно дори да преминат през центъра, но през 71-ва Левандовски напомни за себе си с далечен удар, който Пикфорд улови. След няколко секунди обаче топката спря при вратата на поляците. Капитанът на Англия Хари Кейн изненада Schesny с 25 -метров удар – 1: 0 в полза на гостите.

Играчите на Саутгейт не пропуснаха инициативата, но без причина биха допуснали случайна контра. В 81 -ата минута вратарят Пикфорд се опита да удари топката силно напред, но топката срещна тялото на бягащия Карол Швидерски и се втурна към вратата, но защитникът все пак успя да го хване навреме. В крайна сметка обаче Шимански наказва британците за лековерни действия в последните секунди на мача, за да донесе на „Отбора“ безценна точка.