Кузманов изключи играч от топ 200 на Challenger в Алмати – TennisKafe

Beeline Open, втори кръг
Димитър Кузманов – Енцо Куако 7-5 6-0

Димитър Кузманов записа изключително важна победа на Challenger в Алмати, Казахстан. В 1/8-финалите българинът победи четвъртия в схемата, Енцо Куако, 7-5 6-0 след малко повече от час и половина на корта.

Така веригата се отваря за Мико, тъй като световният шампион # 177 е най-високият оставащ състезател в половината му. Турнир №2 Мохамед Сафват беше елиминиран в първия кръг.

Заслужава да се отбележи също така, че 26-годишният французин е в добра форма – той записа победа над Йегор Герасимов в основната схема на Ролан Гарос, а преди това игра на финала на Challenger в Биела, където загуби от Танаси . Кокинакис.

През първото полувреме Кузманов изоставаше два пъти с разлика и дори можеше да изостане с две при резултат 0: 2, когато трябваше да спаси брейкбола. Той обаче показа характер и успя да остане в мача, като се обърна от 2-3 и пробивът в отговор в 5-3 в негова полза. Куако също намери сили да изравни резултата в края на сета, но отново бе пробит в тай-брейка.

Въпреки че беше трудно да започнем с маратонски пас и три брейкбола, втората част определено беше в полза на втората ни ракета. Първият сервис на французина спадна до 35%, а вторият беше много труден за успех в плейофите.

Мико се възползва от колебанията на опонента си и не му отстъпи нито един мач.

В следващия кръг Димитър Кузманов ще играе с Денис Истомин или Чун Син Цен – и двамата не са включени в топ 200 на турнирната маса.