Кристиано Роналдо с хеттрик и рекорд в поражение за Португалия – Световно първенство – ФИФА

Националният отбор на Португалия победи гостуващия Люксембург с резултат 5: 0 в мача от 8 -ия кръг на световната квалификация в група „А“. По-голямата част от мача бе отбелязан от капитана и голяма звезда на домакините Кристиано Роналдо, който отбеляза хеттрик, вкарвайки две дузпи в 8-ата и 13-ата минута и още един гол в 87-ата минута. Така той вече има 115 гола за Португалия. Иначе Бруно Фернандес добави още един гол в 18 -ата минута и Жоао Палиня в 69 -ата минута.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Португалецът поведе с три гола до 17 -ата минута. В 6 -ата минута Бернардо Силва бе ударен в наказателното поле на Люксембург и бе отсъдена дузпа, която бе преобразена от Кристиано Роналдо.

Буквално три минути по -късно домакините получиха втора дузпа, този път за нарушаване на вратаря Антъни Морис срещу Роналдо. Жертвата отново се доказа и вкара втория гол, въпреки че съдията го принуди да изпълни дузпа.

На 18 -ата минута резултатът стана класически. Бруно Фернандес бе взет в наказателното поле и успя да изпрати топката във вратата от малък ъгъл – 3: 0.

Моряците пропуснаха още няколко добри положения, включително красивите ножици на Роналдо на гърба, които вратарят спаси. В корнер в 69 -ата минута Жоао Палиня вкара четвъртия гол за своя отбор.

В 87-ата минута Роналдо отново оформи своя хеттрик и крайното 5: 0, пробивайки сенника на Рубен Невес и така стана първият играч на националния отбор, вкарал 10 хеттрика.

Благодарение на този успех Португалия остава на 2 -ро място в таблицата с 16 точки, с една по -малко от лидера на Сърбия. Люксембург е на 3 -то място с 6 точки, но няма шанс да стигне до световното в Катар.