Крал Ерлинг и Дортмунд се колебаят, но превземат Истанбул

Борусия Дортмунд победи Бешикташ с 2: 1 като гост в мача от група C на Шампионската лига на Vodafone Park.

Турците увеличиха типичния си домакински натиск, а на шестата минута гостуващият вратар Грегор Кобел трябваше да отблъсне Мичи Батшуай, който игра под наем през сезон 2017/18 (9 гола в 14 мача във всички турнири) в Дортмунд. …

Постепенно Борусия се възстанови и започна да контролира топката през повечето време. В първото действие германците пропуснаха момента, но в 20 -ата минута топката попадна в мрежата. Джуд Белингам получи от Томас Муние, спря майсторски и вкара диагонално вдясно.

Седем минути по -късно се случи много рядко събитие: картечницата Erling Halland направи невероятна грешка. Той го получи от Даниел Мален и всичко, което трябваше да направи, беше да намери вратата, но тя щеше да бъде много по -висока от напречната греда. Малко след това Марко Ройс имаше златен шанс, но той беше в обсега на вратаря Дестаноглу.

Борусия беше много по -добра в края на първото полувреме и в компенсирано време заслужено удвои аванса. Халанд вкара срещу домакините, но заслугата беше на Белингам, който завърза двамата играчи с Бешикташ.

Халанд можеше да вкара отново през първата трета на второто полувреме, но ударът му с глава беше неточен. Домакините създадоха опасност с центриране в наказателното поле и точен удар в ръцете на Кучето.

В средата на второто полувреме Халанд и Белингам изравниха защитата на домакините, а англичанинът се престори на две, но след това победи вратаря. На отсрещната врата Батшуай направи същото.

До края на мача практически нищо интересно не се случи. Борусия запази силата си за следващия мач, докато Бешикташ вече ги нямаше. В 88 -ата минута защитникът на Юсуф Мукоко прати топката в мрежата, но отвън. Тогава Муние попадна в ръцете на вратаря, а Кнауф удари напречната греда.

Реферът на Лаос даде 7-минутно продължение, а в четвъртия от тях Монтеро отбеляза от нулата с глава след подаване в наказателното поле на Борусия. Наглостта на “жълто-черните” обаче не беше напълно наказана, защото турците нямаха време за нищо друго.

Бешикташ – Борусия Дортмунд 1: 2

0: 1 Джуд Белингам – 20 ‘
0: 2 Ерлинг Холанд – 45 ‘