Кралят на глините тръгна към четиринадесетия с явна победа.

Рафаел Надал спечели в три сета мача си от първия кръг на Ролан Гарос срещу Алексей Попирин от Австралия. Легендарният испанец, преследващ титлата номер 14 в Париж, победи съперника си с 6: 3, 6: 2 и 7: 6 (3).

Кралят на лепилото нямаше абсолютно никакви проблеми в първите два сета, в които даде на опонента си само пет гейма. В третия сет обаче Матадора имаше проблеми и изоставаше с 2: 5, а Попирин имаше две поставени цели, които той не реализира.

21-годишният австралиец направи двойна грешка при първата си точка, затваряйки сета, след което изпрати топката далеч напред. Рафа успя да изравни резултата 5: 5, а след това третият сет отиде до тай-брейк, където Надал беше повече от убедителен и поведе с 5: 1, като в крайна сметка загуби само две точки от Попирин и си осигури ясната победа – 3 -0 комплекта.

За Надал това беше победата на Ga101 на Ролан Гарос. Загубите му във френската столица са само две.

Във втория кръг пречка за Рафа ще бъде много по-опитният съперник – Ришар Гаске (Франция). Те ще играят на 3 юни, когато испанецът навършва 35 години.

Други резултати за деня:

Филип Колшрайбер (Германия) – Фернандо Вердаско (Испания) 7: 6 (3), 6: 2, 2: 6, 6: 4

Диего Шварцман (Аржентина) – Ян Хсун Лу (Тайван) 6: 2, 6: 2, 6: 3

Федерико Кория (Аржентина) – Фелисиано Лопес (Испания) 6: 3, 7: 6 (4), 6: 2

Хюго Гастон (Франция) – Ришар Гаске (Франция) 1: 6, 4: 6, 2: 6

Матео Беретини (Италия) – Таро Даниел (Япония) 6: 0, 6: 4, 4: 6, 6: 4