Контавите разочароваха домакините и Халеп на финала в Клуж – TennisKafe

Трансилvania Open, финал
Анет Контавейт – Симона Халеп 6-2 6-3

Анет Контавейт завърши сезон 2021 във феноменална форма, правейки я успешен при дебюта си на Transylvania Open в Клуж.

В двубой между втората и първата в схемата тя победи Симона Халеп с 6-2 6-3 за малко повече от час, като по този начин приключи турнира без загуба на сет.

Това е нейната четвърта титла за сезона и ще й гарантира последното свободно място във финалите на WTA. Тя ще бъде първият естонец, който се класира за последното състезание от Тура.

Към тази добра новина се добавя още една – в понеделник той ще дебютира в топ 10 на световната ранглиста.

Kontaveit в серия от 10 победи и победи опонента си в 26 от последните си 28 мача. Трудният сезон се оказа фантастичен и пълен с трофеи за нея – в Кливланд, Острава и Москва.

Анет беше твърде добра за Халеп днес – 21 победителя и тоталната доминация в плейофите бяха в основата на победата. Естонецът показа резултат в 55% от първите сервиси на съперника.

Началото беше силно за Симона, която поведе с 2:0, но радостта й бързо изчезна след бърз обрат. До края на срещата Контавете не пропусна инициативата.