Коментирайте днешните мачове – TennisKafe

Последната стъпка преди полуфиналите на US Open.

В сряда и четвъртък вечер ни очакват редица интригуващи мачове. На хартия Новак Джокович е изправен пред най -трудното си предизвикателство от началото на турнира – Матео Беретини. В последния мач от програмата за деня (около 03:30 – 04:00 сутринта) ще видим повторение на финала на Уимбълдън.

Два от трите им мача досега са били в турнири от Големия шлем през този сезон – освен битката за титлата в All England Club, те се срещнаха на четвъртфиналите в Париж, а резултатът беше един и същи и в двата случая – 3-1. определя в полза на света # 1.

Вълнуващата серия продължава за младата Ема Радукану, която ще се изправи срещу златната медалистка от Токио Белинда Бенчич.

Въпреки че жаждата за нови лица поставя номер 150 на света на преден план, трябва да се отбележи, че швейцарката е във фантастична форма – 13 победи в 14 мача й дават необходимата увереност преди четвъртфиналите. Същото обаче може да се каже и за нейния опонент. Радукану все още не е загубил нито един сет в Ню Йорк и също е тренирал успешно, макар и в турнири от по-ниско ниво.

Александър Зверев е абсолютният фаворит срещу Лойд Харис и ще се опита да увеличи победната си серия до 16 мача. Южноафриканецът е една от изненадите на турнира с победи над Карен Хачанов, Шаповалов и Опел в добра форма.

Вторият женски мач за вечерта ще се проведе срещу Мария Сакари и Каролина Плискова, тъй като това е първата им среща извън лепилото в Рим. В Светия град те си размениха една победа през последните четири години.

Артър Аш, с начален час 19:00.