Коментирайте днешните мачове – TennisKafe

Днес ще станем свидетели на нов епизод от голямата кавга между Рафаел Надал и Новак Джокович. Двамата ще се изправят на полуфиналите на Ролан Гарос в повторение на миналогодишния мач за титлата и всеки от тях има основателни причини да се надява на успех.

На предишния етап Надал загуби сет в турнира за първи път от две години, но все пак успя да победи Диего Шварцман. Няколко часа по-късно Джокович също спечели четири сета над друг Топ 10, Матео Беретини. Преди това те излетяха от играта на най-ярките млади таланти на италианския тенис – Надал победи Яник Синер, а Джокович изоставаше от Лоренцо Мусети с резултат 0: 2, но успя да си върне.

Днешната битка ще бъде втората между Matador и Joker от началото на сезона. Двамата се изправиха един срещу друг на финала на Мастърса в Рим, където испанецът спечели със 7-5, 1-6, 6-3. До момента Джокович и Джокович са изиграли 57 мача един срещу друг, като балансът е 29-28 в полза на сърбина.

Не по-малко интересен ще бъде още един полуфинал, в който Александър Зверев и Стефанос Циципас ще се срещнат. И двамата имат един Мастърс на клей през този сезон и не крият амбицията си да вдигнат трофея в Париж. Зверев не е загубил нито един сет в последните четири мача, но Циципас също е в отлична форма, като е постигнал убедителен успех на четвъртфиналите над Даниил Медведев. Засега статистиката е в полза на гърка, който спечели пет от седемте мача помежду им. Последната им среща обаче завърши с успех за Зверев, който спечели с 6-4, 7-6 (3) на финала в Акапулко през март.

Филип Шатри, начало в 15:50
Александър Зверев – Стефанос Циципас
Не по-рано от 18:30.
Новак Джокович – Рафаел Надал

Ще бъде интересно и на турнира ATP 250 в Щутгарт, където Денис Шаповалов, който зае първо място, може да влезе два пъти в корта днес. Канадецът ще трябва да завърши мача срещу Фелисиано Лопес, който беше прекъснат вчера с 6-2, 6-7 и ако успее, ще се изправи срещу Марин Чилич. Преди това друга канадска звезда от турнето, Феликс Огер-Алиасим, ще се състезава с Хюго Амбър, а четвъртият в схемата Алек Де Минор ще затвори програмата на централния корт с мач с Юрий Родионов.

Пълната програма на турнира в Щутгарт можете да намерите ТУК.

Междувременно WTA 250 в Нотингам продължава. Под 1 носител Йохана Конта ще се изправи срещу Алисън Ван Уитванк в първия мач от четвъртфиналите, а в следващите две битки в програмата на централния корт ще бъдат Нина Стоянович – Тереза ​​Мартинцова и Кристина Младенович – Шуай Джанг.

Пълната програма на турнира в Нотингам можете да намерите ТУК.

Днес отново ще се проведат няколко мача с участието на България. Димитър Кузманов ще се изправи срещу 279-ия в света Чун Син Цен в четвъртфиналите на турнира Challenger в Алмати, докато Елица Костова и Диа Евтимова ще играят в четвъртфиналите на турнирите на ITF в Мадрид и Анталия. Междувременно Александър Лазаров ще се опита да продължи силното си представяне на турнира в Скопие, където негов съперник на 1/8-финалите ще бъде световният # 864 Томаш Зирушек.

Коментирайте с нас най-интересните неща. Не е разрешено писането на политически коментари.