Коментар на днешните мачове – TennisKafe

Време е за последните мачове преди началото на Australian Open ’22. Днес ни чакат четири финала – два от мъжкия и женския тур.

Тенис събота започва в 7:30 сутринта, като Медисън Кийс и Алисън Риск се борят за трофея в Аделаида. Всеамериканският сблъсък стана факт, след като Кийс нокаутира Свитолина и Гоф в схема No2 и No3, а Соболеко загуби предсрочно в полувремето Риск.

След това разглеждаме Сидни, където шампионът на Ролан Гарос среща шампиона на Индиън Уелс. Барбора Крейчикова триумфира в епична битка с Анет Контавейт, която завърши 14-12 в тай-брека на третата част, докато Паола Бадоса победи уверено Дария Касаткина на полуфиналите.

В 09:30 ч. Танаси Кокинакис ще има възможността да завърши мечтаната седмица и да продължи изкачването си през този сезон. Австралиецът излиза в първия си финал за 2017 г. срещу Александър Риндеркнеш в Аделаида.

Анди Мъри също се стреми към важни успехи в кариерата. Шотландецът се завръща в страхотна форма и напълно заслужава титлата в Сидни за усилията си. Същото обаче важи и за неговия съперник в 10:00 – Аслан Карацев.

В 18:00 Адриан Андреев ще се опита да стигне до първия си финал на ниво Challenger във Форли, Италия. Негов съперник е Джей Кларк.

Коментирайте тези мачове и всички други подходящи теми с нас. Не се допускат политически коментари.