Коледното издигане на Арсенал продължава с нова победа

След няколко тежки седмици и място точно над зоната на изпадащите, Арсенал успя да постигне втория си успех за три дни.

„Артилеристите“ спечелиха гостуването си в Брайтън с 1: 0, първият им успех в гостуването от близо два месеца.

Така в навечерието на новата година Арсенал е на 13-то място, но по набрани точки е по-близо до място в топ 4, отколкото до зоната на изпадащите.

Решаващ за успеха беше целта на Александър Лаказета, който падна по-малко от 30 секунди след появата му в играта в 66-ата минута. Тогава младият Букайо Сака направи голямо тире и подаде топката на Лаказет, който успя да спре топката и да вкара с мощен удар.

Така, докато първото полувреме беше по-скоро безлично и доминирано от домакините на Брайтън, предвид показаното през вторите 45 минути, Арсенал постигна заслужения успех.

Шефилд Юнайтед обаче отново загуби. Поражението на Бърнли с 0-1 означава, че Блейдс ще посрещнат новата година само с две точки, спечелени в 15 кръга. Това е антирекорд в историята на Висшата лига.

Лийдс Марсело Биелса победи Уест Бромвич с 5: 0, който беше равен през последните две седмици с последните двама шампиони, Ливърпул и Манчестър Сити.