Кой друг? Лукаку отново спаси Челси

Челси започна с тежка победа, за да защити титлата си в Шампионска лига, след като победи Зенит с 1: 0 в група Н, а големият герой, разбира се, беше Ромелу Лукаку.

“Сините” не създадоха много ситуации, особено след като преди почивката играха много зле, като не намериха ритъм.

След почивката обаче лондончаните набраха темпото и стигнаха до победния гол, като започнаха с необходимите и очаквани 3 точки в груповата фаза.

Томаш Тухел направи 5 смени след победата над Астън Вила, като героите от мача Ковачич и Лукаку запазиха местата си. На практика цялата защита беше нова, като Маунт и Жоржининьо заеха мястото си в центъра на терена. Канте и Пулишич бяха ранени.

Стартът беше сравнително равен, тъй като руският национален отбор действаше стабилно в защита и нямаше достатъчно добри ситуации за сините. Гостите се опитаха да контраатакуват благодарение на бразилците в отбора, но и без резултат.

Лондончани не успяха да получат добър ритъм и затова нищо особено не излезе в последната трета на терена. Компактните играчи на Зенит заглушиха всеки опит на собствениците, а Тухел ставаше все по -нервен зад страничната линия.

В 34 -ата минута Маунт се справи с Вендел и намери Лукаку, който го застреля, но вече в тялото на Сутормин. Пресичанията също се превърнаха в лесна плячка за защита на противниците.

В 39 -ата минута изстреля първият точен удар, и то за гостите. След изпълнение на корнер топката беше изпратена до Ракицки, който прати топката във вратата, но твърде близо до Менди, който спаси. В крайна сметка обаче логическата пауза дойде при 0: 0.

Второто полувреме започна за Челси с надеждата, че Хаким Зиеч стреля опасно с левия крак, но Крицюк успя. Скоро след това Рюдигел направи крачка напред и стреля опасно, но неточно. Собствениците обаче са станали много по -опасни.

Няколко минути по -късно Зиеч забави твърде много и пропусна момента да удари, а Джеймс намери мрежата, но вече отстрани. Руснаците очакваха контраатака и в една ситуация Азмун се опита да избяга, но Рюдигер умело го спря.

Tuchel пусна Kai Havertz на мястото на Ziyech, а сините направиха пробив малко след това. В 69 -ата минута Азпиликуета остана твърде свободен, перфектно центриран и на далечната греда Лукаку отхвърли главата си в близкия ъгъл. Белгиецът отново беше герой и вкара четвъртия си гол от началото на сезона за Челси.

“Сините” се опитаха да вкарат втория гол, а след това се развихри и опасният удар на Алонсо встрани от вратата. В 80 -ата минута обаче Зенит на практика изравни резултата. Азмун нахлу в наказателното поле и вървеше успоредно на голлинията, и засече Джуба на далечната греда, но за радост на собствениците беше неточно. Нападателят също се сблъска с вратаря Менди и имаше забавяне, но домакините продължиха.

В самия край Лукаку допусна още един гол, когато влезе в наказателното поле в контраатака, но Дъглас го спря. Това обаче не се оказа фатално, тъй като Челси спечели, макар и с минимален резултат 1: 0, и така спря серията от руски национален отбор от 17 мача подред във всички турнири без загуби.

Челси – Зенит 1: 0

1: 0 Лукаку 69

Челси: Манди, Аспиликуета (83 Силва), Кристенсен, Рудигер, Джеймс, Ковачич, Джорджино, Алонсо (83 Чилуел), Маунт (93 Лофтус Чик), Зис (64 Хаверца), Лукаку
Зенит: Крицюк, Сутормин, Бариос, Чистяков, Ракицки (циркуляр 88), Дъглас, Малкълм (77 Дзюба), Вендел (77 Ерохин), Кузяев (82 Кравцов), Клаудиньо (88 Мостовой), Азмун