Кога Лудогорец, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Арда играят в Европа?

Снимка: Емона Цончева / LAP.bg.

Шампион на България Лудогорец вече се е справил с първия си съперник в квалификациите на Шампионската лига, нокаутирайки Шахтьор от Солигорск. „Орлите“ ще изиграят мача от втория квалификационен кръг срещу словенския Мур, който ще се проведе в сряда, 21 юли, от 21:00 часа българско време.

Боят е поверен на германския рефер Харм Осмерс, а негови помощници ще бъдат Доминик Шаал и Робърт Кемптер. 36-годишният съдия е сред германския елит от дебюта си през 2016 година. Интересното е, че той е завършил бизнес администрация и е инвестиционен консултант в Хановер.

ЦСКА ще се срещне с Лиепая (Латвия) в четвъртък, 22 юли от 20:00 часа на Българската армия. Мачът ще бъде председателстван от англичанина Питър Банкс, асистиран от Нийл Дейвис и Джеймс Минуоринг (четвърти съдия ще бъде Робърт Джоунс).

Локомотив (Пловдив) среща Словакия на стадион Локомотив в същия ден и по същото време. Последният български европейски участник Арда ще се срещне отново с Апоел Беер-Шева в четвъртък, но вече от 21:00.

И преди всички тези мачове Лудогорец и ЦСКА продължават до финала на Суперкупата на България, където е много важна промяна в регламента.