Клет Юнайтед оцелява в брутален, но лош сблъсък на Челси – Soccer World – Англия

Кристиано Роналдо за пореден път спаси Манчестър Юнайтед от поражение. Големият №7 отбеляза гол срещу Челси и мачът на Олд Трафорд завърши 1-1, след като лондончани доминираха в мача. Маркос Алонсо реализира предимството на гостите, но няколко секунди по-късно Роналдо изравни. Кристиано вкара последните пет гола за Червените дяволи и осем от последните девет гола на Юнайтед.

Жребият допълнително намали шансовете на отбора на Ралф Рангник да достигне четвърто място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, но изигра още два мача.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Челси започна мача по-технично като гост, като гостите от столицата владееха повече топката още в първите минути на срещата. В петия маунт той се обедини с Рис Джеймс, който стреля от разстояние, но Де Хеа боксира далеч от врата. В следващата минута Тимо Вернер получи пас от Джеймс по земя и той елиминира напускането на Линделоф и стреля, но право в ръцете на испанския защитник на червените дяволи.

В 11-ата минута защитата на Юнайтед отново беше изключително зле организирана. Рюдигер даде дълъг и фронтален пас към Тимо Вернер, а Диого Далот и Виктор Линделоф не се разбраха, но ударът от движението на германския нападател излетя. Две минути по-късно Кристиано опита акробатичен удар с ножица, но топката настигна Роналдо, който го прати далеч от голлинията на Челси.

Манчестър Юнайтед срещу Челси

Темпото на мача беше много добро и Челси имаше много по-добър контрол на топката от съперника и в 18-ата минута Жоржиньо намери свободен Канте, който стреля лесно от границата на наказателното поле, но Де Хеа го улови. След това действие испанецът реагира бурно и ядосано на съотборниците си, които просто гледаха как Челси движи топката, за да стигне до тази опасност.

В 27-ата атака на Челси набра скорост, след като Канте пое контрола в собствената си половина. Френският халф не се срещна с нито един от “червените дяволи” и изведе Кай Хаверц в атака отдясно, но ударът на германеца отиде встрани. Миг по-късно Хаверц отново пропусна изключителен шанс за лондончани след комбинация с Канте, след като Мактомини и Фернандес бяха лесно преодоляни, но Де Хеа спаси слаб удар от германеца.

При девет до края Хаверц бе намерен с диагонално центриране на Рийз Джеймс, но ударът на Де Хеа с глава бе отразен от германеца и Юнайтед отново имаше късмет в тази ситуация. В 60-ата минута гостите реализираха превъзходството си в мача с гол. След това Рийз Джеймс направи център вдясно към Хаверц, който играеше за Алонсо. Испанският защитник на гостите удари веднага с левия крак и парира Де Хеа.

Няколко секунди по-късно Роналдо изравни и вдигна трибуните на Олд Трафорд. Манчестър Юнайтед открадна топката високо на терена, след като Челси не успя да предаде топката добре, след което Матич изведе португалеца в наказателното поле на гостите, последвано от мощен удар за 1-1.

Доминацията на Челси продължи и през 80-те Рийз Джеймс стреля от добра дистанция с левия крак, но топката срещна десния страничен стълб на Де Хеа. В следващите минути английският защитник стреля отново, но бе блокиран. След три оставащи, Рудигер получи жълт картон за задържане срещу Хуан Мата и минута по-късно той рита Еланга в главата при задържана топка между двамата, но Майк Дийн не нареди да бъде изгонен защитникът на гостите.

FT / МУНИТ – ЧЕЛСИ 1:1

1:0 Маркос Алонсо (60)

1:1 Кристиано Роналдо (62)

ОБЕДИНЕНИ МЪЖ: Давид Де Хеа, Диого Далот, Рафаел Варан, Виктор Линделоф, Алекс Телес, Скот МакТомини, Неманя Матич, Бруно Фернандес, Антъни Еланга, Маркъс Рашфорд, Кристиано Роналдо

ЧЕЛСИ: Едуард Менди, Маркос Алонсо, Антонио Рудигер, Тиаго Силва, Сезар Аспиликуета, Рис Джеймс, Нголо Канте, Йоргенино, Мейсън Маунт, Тимо Вернер, Кай Хаверц