Карацев спря изкачването на Мъри и спечели титлата в Сидни – TennisKafe

Сидни Тенис Класически финал

Аслан Карацев – Анди Мъри 6-3, 6-3

Аслан Карацев спечели третата си ATP титла след убедителна победа над Анди Мъри в Сидни. Така руснакът вече спечели три от четирите си финала в професионалния кръг, а единственото поражение в мача за титлата беше от Матео Беретини в Белград през миналия сезон.

Карацев направи само една двойна грешка и спечели 80% от точките при първи сервис (24/30). Руснакът отбеляза три от седемте точки за пробив, които достигна (43%), но това беше повече от достатъчно, тъй като Мъри не можеше да използва нито една от петте точки за пробив, които се откриха пред него.

Преди този мач Мъри направи само два пробива от началото на турнира, но от самото начало се оказа в трудна ситуация, след като Карацев фиксира пробив в първия мач, след което удвои предимството. Бившият No1 опита да обърне ситуацията, но сервисът му не създаде проблеми на руснака, който от своя страна диктува играта с мощни атаки вдясно от основната линия. Карацев все още беше безупречен в подаванията и в крайна сметка записа нов пробив, който му донесе успех с 6-3 в първия сет.

Световният номер 20 продължи да доминира и успя да изгради удобна преднина с 3-0 в началото на второто полувреме с относителна лекота. Мъри намали ангажиментите си, след това получи четири шанса за пробив, но не реализира нито един от тях, а Карацев спечели паса си в петия мач от маратона. С напредването на мача двукратният олимпийски шампион показваше все по-забележими признаци на умора, помагайки на руския тенисист да поддържа преднина от три мача, правейки крайния резултат 6-3, 6-3 за час и половина на корта .