Канада нанесе четвъртото поражение на националния ни отбор по волейбол в пет мача.

Българският мъжки отбор по волейбол записа тежко поражение с 0-3 срещу Канада в Лигата на нациите.

В Италия нашият отбор претърпя четвърто поражение в пет мача след 26:28, 23:25 и 16:25 в индивидуални мачове.

Така България падна на 12-а позиция с 16 отбора с пет точки. Зад нас са отбори от Холандия, Италия, Аржентина и Австралия.

Няколко пъти в игрите подопечните на Камило Плачи успяха да излязат напред в резултата, но не го запазиха. Върхът на разочарованието беше последната част, в която канадците спечелиха с голяма разлика.

Например началото на мача беше много успешно за България. Поведехме с 8: 3, но след това контра контрастът изравни 10:10. Играта продължаваше по точка до достигане на крайните точки. При тях нашият отбор пусна две попадения, а след това позволи на асото да стигне до крайното 26:28.

Втората игра беше равна, преди нашите да влязат в серията 13: 9, а след това 17:13. Но канадците отново стопиха разликата. При 23:23 Цветан Соколов сгреши, а след това нашият съперник се възползва от топката – 25:23.

Третата част се превърна в кошмар за „трикольорите“. След първата техническа пауза разликата започна да нараства и достигна 14: 8. След това 18: 9 в полза на Канада. В резултат България вкара само 16 точки в тази част.

Соколов отново стана голмайстор на отбора ни с 22 точки. Следващият мач на България – срещу Иран – в събота от 20:30 часа.

България: 2. Стефан Чавдаров, 9. Георги Сеганов, 19. Цветан Соколов, 14. Аспарух Аспарухов, 22. Николай Къртев, 26. Святослав Иванов, 18. Владислав Иванов / либеро /