Камикадзе: Англия спечели групата и ще бъде изправена пред тежко равенство

Англия победи Чехия с 1: 0 във финалната тактическа среща от група D на Евро 2020 на стадион „Уембли“.

Учениците на Гарет Саутгейт стартираха с голям ентусиазъм и Рахийм Стърлинг рано удари напречната греда, но по-късно си отмъсти и намери резултата. На чехите им отне почти половин час, за да усетят ритъма си и да изравнят играта, но не и резултата.

След почивката и двата отбора очевидно забавиха темпото направете фини изчисления за нейния поток във фазата на ликвидация. Англия спечели групата със 7 точки и чака втората в група F, която може да бъде Франция, Германия (в тази позиция в момента), Португалия или Унгария. Чехия се нарежда на трето място (благодарение на успеха на Хърватия с 3-1 над Шотландия) с 4 точки и ще има по-приемлив противник на хартия.

Вижте как се разви мачът за минути тук!

Мачът започна с висока скорост и само след 109 секунди гредата спаси чехите. Рахийм Стърлинг излезе един в един с вратаря Ваклик и даде много хладно подаване, но топката се отби от дясната странична греда.

Последваха неточни заглавия на Джон Стоунс и Хари Кейн, което доведе до дисбаланс в чешката защита. В 12-ата минута Англия заслужено откри резултата след многостранна игра. Джак Гриниш много меко центрира почти от контура към далечната греда, където Рахим Стърлинг си удари главата.

В средата на първото полувреме Хари Кейн най-накрая направи първия си точен удар в турнира, но беше много разочарован. Срещу Томаш Ваклик той отиде сам, но вратарят спаси с една ръка. Скоро чехите показаха зъби за първи път в мача, но Джордан Пикфорд отблъсна поражението на Томас Хоулс.

Десет минути преди почивката Якуб Янкто беше изпреварен в опит за акробатично биене, след което топката прелетя опасно покрай лявата контра след силен удар на Томаш Сучек.

През второто полувреме британците започнаха по-добре, въпреки че не можаха да създадат нищо интересно пред съперника. Хари Кейн влезе в наказателното поле, но се подхлъзна в най-неподходящия момент.

Нямаше абсолютно никакъв импулс в играта на чехите и те дори не се опитаха да атакуват портата на Трите лъва. Хари Магуайър реализира дузпа в средата на второто полувреме, но съдията игнорира ситуацията.

Ритъмът и качеството на играта спаднаха толкова рязко, че до края на мача изглеждаха повече като приятелски, отколкото като решаващ за крайното класиране на групата на голям форум.

В 86-ата минута Джордан Хендерсън прати топката във вратата на чехите, но чистата засада бе маркирана правилно. В времето за спиране Кинг стреля неточно.

Чехия 0-1 Англия

0: 1 Рахийм Стерлинг – 12 ‘

Чехия: Ваклик, Куфал, Челустка, Калаш, Борил, Дарида (Крал – 65 ‘), Холеш (Видра – 84’), Масопуст (Хлозек – 65 ‘), Янкто (Шевчик – 46’), Сучек, Шик (Пекхарт – 75 ‘ )

Англия: Пикфорд, Магуайър, Стоунс (Мингс – 79 ‘), Уокър, Шоу, Филипс, Райс (Хендерсън – 46’), Сака (Санчо – 84 ‘), Греалиш (Белингам – 68’), Стърлинг (Рашфорд – 67 ‘), Кейн