Йънг Бойс не загубиха от Юнайтед, но бяха елиминирани от Шампионска лига – Световен футбол – Шампионска лига

Манчестър Юнайтед и Йънг Бойс завършиха последния мач от груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА 1: 1. Мейсън Гринууд откри резултата в 9-ата минута, а Фабиан Райдър изравни малко преди края на първото полувреме. Домакините излязоха в напълно променен състав, а гостите може да съжаляват за пропуснатата възможност да спечелят втора победа над английския гранд.

връзка1 “>

Домакините започнаха активно, въпреки изцяло променения облик на играта, и стигнаха до гол само след 9 минути игра. След пас на Люк Шоу отляво, Мейсън Гринууд отбеляза с акробатична ножица отстрани – 1:0.

В 27-ата минута Хуан Мата стреля от свободен удар, но право в стената. Две минути по-късно Абейшер опита да стреля от разстояние, но Хендерсън се намеси удобно. В 34-ата минута Мата получи правото на свободен удар.

Постепенно гостите поведоха и три минути преди почивката изравниха резултата, след като Фабиан Ридер беше точен за швейцарската сметка. След няколко секунди Джордан Сибачу дори успя напълно да промени ситуацията за своя отбор.

Във втората част битката продължи да бъде остра. Антъни Елианга пропусна сериозно положение в 59-ата минута, стреляйки директно в тялото на защитника Гийом Фавр. Седем минути по-късно Силван Хефти също накара Дийн Хендерсън да се намеси добре в 66-ата минута.

До края на мача и двата отбора допуснаха още няколко позиции, но крайният победител така и не дойде. Така Юнайтед зае първото място в групата с 11 точки, а швейцарецът отпадна от турнира с високи глави.

Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс 1:1

1:0 – Мейсън Гринууд (9)

1:1 – Фабиан Ридер (42)

Ето съставите на двата отбора:

Юнайтед: Хендерсън, Матич, Бисака, Бай, Шоу, Мата, Ван Де Бик, Лингард, Диало, Гринууд, Еланга;

Йънг Бойс: Фавр, Лефорт, Лустенбергер, Камара, Масейрас, Ебишер, Перейра, Нгамало, Ридер, Илайджа, Сибачо;