Италия 3-0 Турция (на живо)

В първите минути на мача нямаше признаци, че Турция играе за Олимпико и е аутсайдер в мача. Играчите в червено се чувстваха комфортно на терена и въпреки че стояха зад централната линия, лесно се справиха с предпазливите атаки на противника. Първият по-опасен момент дойде в 18-ата минута, когато Лоренцо Инсине направи двойно подаване и направи отстъпка, но широка от целта. Скоро след това Леонардо Бонучи опита оптимистично отдалеч, но беше далеч от целта.

В тези минути италианците на два пъти поставиха строги изисквания за наказание с хандбал, но и в двата случая бяха неоснователни. На 22-ата минута те бяха близо до откриването на сметка. След подаване от корнер Килини остана незащитен и със силен удар с глава достави хладно спасяване на Югурчан Чакър.

В 33-ата минута Италия отново представлява значителна заплаха. Берарди стреля от външната линия, а Чиро Имобиле удари с глава, но топката попадна в лявата греда на Чакър. В 43-ата минута нападателят на Лацио повтори опита си, но с твърде слаб удар в земята.

В самия край на полувремето Италия имаше първите разумни претенции за наказателен удар, след като Челик удари ръката. VAR анализира ситуацията и установи, че разстоянието е твърде кратко.

Италия стигна до точката си в 53-ата минута. Доменико Берарди също фалшифицира Умут Мерас, след което остро центрира, след което играчът на Ювентус Мерик Демирал си вкара автогол. Веднага след попадението домакините се възползваха от разтърсването на съперника и извършиха няколко остри атаки, завършили с опасни, но неуспешни удари.

В 66-ата минута отборът реши всичко в своя полза. Хвърлянето на Спиназола беше отклонено от вратаря, но Чиро Имобиле направи лесен пас и вкара 2: 0. Тази канонада от удари не можеше да не даде резултат.

В 80-ата минута имаше класически резултат. Лош пас на вратаря Чакър доведе до контраатака на италианците, завършила с точен удар на Лоренцо Инсине при резултат 3: 0. Асистентът беше на Имобил.