Италия яростна срещу Литва – Световно първенство

Европейският шампион Италия записа убедителна победа с 5: 0 над Литва в световната квалификация от група С. Благодарение на успеха, дружината azzura отбеляза 14 точки и запази преднината си над втора Швейцария, която има 8. България е на четвърто място. тази група има пет точки повече от Северна Ирландия.

Джакомо Распадори, Джовани ди Лоренцо и Мойсе Кийн са два пъти правилни за Италия.

Италианците поведоха в 11 -ата минута. След пропуск на Литва, Мозес Кийн прати топката във вратата на Шеткус от близка дистанция.

Три минути по -късно авансът на Squadra Azzurri бе удвоен след автогол на Edgaras Utkus.

В 24 -ата минута Джакомо Распадори с отличен гол срещу гостите изведе Италия напред с 3: 0. Въпреки три отбелязани гола, таксите на Роберто Манчини не се забавиха. До половин час от играта Моузес Кийн не остави вратаря никакъв шанс – 4: 0.

Втората част на “Squadra Azzura” започна с високо темпо, което доведе до петия гол срещу Литва. В 54 -ата минута Джовани ди Лоренцо получи добро подаване и отбеляза 5: 0 от границата на наказателното поле.

В друг мач от групата Северна Ирландия и Швейцария не спечелиха, като завършиха мача с резултат 0: 0.

Системата VAR се намесва няколко пъти в мача. Първият беше в 25 -ата минута, когато беше необходимо да се провери дали Майкъл Смит трябва да бъде отстранен. В резултат на това играчът на националния отбор на Северна Ирландия получи само жълт картон.

В 32 -ата минута Смит извърши нарушение в наказателното поле, а реферът не беше 100% сигурен, че това е дузпа и отново на помощ дойде VAR. Беше отсъдена дузпа, а Харис Сеферович застана зад топката, но бе спрян от Бейли Пийкок-Бърел.

Станете част от новата платформа dsport!

Чуйте изключителни аудио истории на Томислав Русев и Ирина Русева за най -лудите футболни предавания по Дарик радио, традиционния седмичен преглед с Ники Александров, както и коментарите на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и други футболни звезди само на страницата на dsport в Patreon !! Участвайте тук