Италия се връща към победата след поражение с 5: 0 от Литва

Италия победи Литва с 5: 0 у дома и се върна към победата, след като “Squadra Azdura” игра в поредица от две равенства подред – срещу България (1: 1) и Швейцария (0: 0).

Европейският шампион не срещна никакви проблеми срещу перфоратора в група C в 6 -ия си мач от световната квалификация за Катар 2022 г. и записа 37 -и пореден мач без загуба

Домакините убиха интригата още преди почивката, когато имаха преднина от 4 гола. Мойес Кийн (11 ‘, 29’) и Джакомо Распадори (24 ‘) се отличиха, докато Едгарас Уткус (14’) отбеляза автогола си. Джовани Ди Лоренцо определи крайния резултат в 54 -ата минута.

Роберто Манчини направи залог на по -експериментален отбор, като направи 8 смени в сравнение с последния мач. Само Джанлуиджи Донарума, Джовани Ди Лоренцо и Джорджино запазиха изходните си позиции от срещата с кръстоносците.

Гостите отново не можеха да разчитат на гол-линията на своя треньор Валдас Иванаускас, който преди няколко дни даде положителен тест за COVID-19.

Италия води Група C с 14 точки, 6 точки пред втората Швейцария, но и още два мача от кръстоносците.

Литва е без победа в световните квалификации от 2016 г. и завърши на последно място в групата с 5 загуби в 5 мача и голова разлика 1:13.

Срещата в Реджо Емилия започна с очаквания домакински натиск, който даде резултата в 11 -ата минута. Мойс Кийн се възползва от грешно върнатата топка на литовския защитник и хладнокръвно го овладя с удар в земята – 1: 0.

Това даде още по -голям тласък на играта на италианците, които удвоиха разликата в 14 -ата минута. Джакомо Распадори стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет в тялото на Уткус топката влетя за втори път във вратата на Шеткус.

Играта на домакините се възобнови и Squadra Azzura имаше преднина от 3 гола за 24 минути. Нападателите на Роберто Манчини организираха добра атака отдясно, а Джакомо Распадори беше на правилното място в наказателното поле, за да формира класически резултат.

Дори преди 30 минути игра, Моузес Кийн донесе резултата на 4: 0. Нападателят получи отличен пас от Бернардеска и за четвърти път днес от въздуха лиши Шеткус от безпомощност.

До края на полувремето Адзури имаше възможност да направи предимството си още по -изразително, но ударите на Брайън Кристанте и Федерико Бернардески пропуснаха целта.

Италия изигра активна игра след почивката, а в 53 -ата минута Распадори прати топката във вратата на противника, но попадението бе отменено поради засада.

Само след 60 секунди Ди Лоренцо също записа името си сред голмайсторите. Десният бек се опита да стреля, но топката придоби интересна траектория, която изненада Шеткус – 5: 0.

До края на мача на стадион Мапей италианците се забавиха и нямаше нови опасности пред двете врати, което запази резултата непроменен.

Италия – Литва 5: 0