Италия помете Литва, Моисей Кийн с два гола – Световното първенство по футбол

Италия се ядоса на Литва и спечели убедителна победа с 5: 0 в световната квалификация от група С, където се намира България. Миналата седмица европейският шампион реми два пъти подред – с националния ни отбор и с Швейцария. Головете за поражението бяха отбелязани от Джакомо Распадори, Джовани ди Лоренцо и Мойсе Кийн (2), докато Уткус отбеляза автогол. Така ескадрата вече има 14 точки и запазва предимството пред отбора на Швейцария, който има 8. България и Северна Ирландия имат по пет точки, докато Литва няма точки.

Италианците поведоха в 11 -ата минута благодарение на Мозес Кийн, който закачи топката назад и победи вратаря на гостите Шеткус. Три минути по -късно Едгарас Уткус си отбеляза автогол. В 24 -ата минута Джакомо Распадори нанесе класически удар отблизо, а пет минути по -късно Мойс Кийн засече топката от въздуха – 4: 0.

Squadra Azzurri започна второто полувреме с високо темпо и вкара петия гол в 54 -ата минута. Джовани Ди Лоренцо, в опит да стреля към далечната греда, обърна топката във вратата на Литва, вкарвайки първия си гол за националния отбор.