Италия полудя в нашата група и направи нещо невидимо ВИДЕО

Европейският шампион Италия победи Литва с 5: 0 у дома в световните квалификации от група С, която включва и България. Два пъти Мойес Кийн (11, 29), Джакомо Распадори (24) и Джовани ди Лоренцо (54) са точни за “squadra azzura”, а в 14 -ата минута Едагарас Уткус вкара автогола си. Това беше 37 -и пореден мач без загуба за отбора, ръководен от Роберто Манчини. За първи път в историята си “squadra azzura” вкара 4 гола преди 30 -ата минута в официален мач.

Италианците поведоха в 11 -ата минута, когато след груба грешка от Литва Моузес Кийн прати топката отблизо в мрежата при резултат 1: 0. Три минути по -късно Едгарас Уткус удвои преднината на домакините с вкарване на автогол.

В 24 -ата минута Джакомо Распадори отбеляза добър гол с резултат 3: 0, а пет минути по -късно Мойес Кийн вкара втори път в мача 4: 0.

Squadra Azzurri започна второто полувреме с високо темпо, като отбеляза петия гол в 54-ата минута, когато Джовани ди Лоренцо стреля от границата на наказателното поле вече с 5: 0. До края на мача домакините намалиха инерцията и нямаше повече голове.

Winbet – на един клик разстояние! (18+)

В друг мач от нашата група Северна Ирландия и Швейцария завършиха с резултат 0: 0 и споделиха точка в Белфаст. Системата VAR се намесва решително на няколко пъти. Първо в 25 -ата минута те провериха дали е необходимо да изпрати Майкъл Смит, но в крайна сметка домакините получиха само жълт картон. Седем минути по -късно Смит извърши нарушение в наказателното поле и VAR помогна на съдията да отсъди дузпа. Харис Сеферович обаче пропусна от дузпата, след като бе отклонен от Бейли Пийкок-Бърел.

След тези резултати “squadra azzura” отбеляза 14 точки и запази първата позиция. Швейцария има 8 точки на второ място, докато Северна Ирландия и България имат по 5 точки. Литва е на дъното, без да спечели нито една точка.

Нашата група от квалификации за Световното първенство през 2022 г.