Италия победи Турция наполовина в началото на Евро 2020

Италия записа грандиозна победа с 3: 0 над Турция в първия мач на Евро 2020. Правилните за „Скуадра Адзури“ бяха Мерич Демирал (53 ‘- автогол), Чиро Имобиле (66’) и Лоренцо Инсине (79 ‘) в класирането. Втора половина. Мачът от група А се игра на Олимпико в Рим пред 16 000 зрители.

Цветно шоу Бочели и Боно откриха Евро 2020 (галерия + видео)

В Турция нямаше изненади, а Ченол Гюнес направи залог на същите стартови 11 като в контролата срещу Молдова, побеждавайки с 2: 0. Рейтингът на играчите е 4-1-4-1, нападателят беше капитан Бурак Йълмаз. Зад него имаше четирима души: Хакан Чалхануолу, Озан Туфан, Юсуф Язай и Кенан Караман.

Роберто Манчини също направи залог на своя отбор от последната контрола срещу Чехия, побеждавайки с 4: 0. Схемата на играта е 4-3-3, с ветерани Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи в центъра. В горната част на атаката беше Imobile. Доменико Берарди предпочете Федерико Киезе от десния фланг на атаката, докато Инсине действа отляво.

На 3-ата минута Имобиле се опита да стреля от малък ъгъл, но топката мина встрани от вратата. Тогава Адзури пое инициативата, но не можа да застраши вратата на противника. Това доведе до 17-ата минута, когато те поискаха дузпа за игра с ръка на противника, но такава не бе присъдена. Секунди по-късно Инсин изстреля, който прелетя покрай вратата. През 20-ата Бонучи стреля от дистанция, но го направи много неточно. Минута по-късно изстрелът на Имобиле беше блокиран от Чалар Союнджу, а съдията отново игнорира претенциите на домакините за дузпа. На 22-ата минута, оставайки незабелязан в корнер, Килини стреля с глава, а Уурджан Чакър едва парира топката за нов ъглов удар.

45Турция - Италия

В 29-ата минута Николо Барела опита да нанесе удар, но пропусна целта. В 33-ата Imobile засече центрирането на Берарди, но ударът му с глава завърши в аут. През 37 г. техническият удар на Insigne попада в ръцете на Чакър. През 39 г. Берарди също отправи изстрел, който мина покрай вратата. В 43-ия Imobil не беше възможно да се преодолее вражеската охрана, като се удари в земята. Минута по-късно Йълмаз се опита да поиска дузпа срещу Келини, но не можа. През 45 г. Мехмет Зеки Челик спря с ръка центриране на Леонардо Спиназол, но реферът и ВАР отказаха да отсъдят дузпа.

В 52-ата минута турците организираха контраатака, но Спиназола блокира удара на резервния Чингис Юндер, а Джанлуиджи Донарума улови топката. При следващата атака Адзури Берарди се опита да подаде топката, но топката се отби в тялото на Демирал и си удари собствената врата, вкарвайки първия гол на Евро 2020. Оказа се неточно.

В 58-ата минута Мануел Локатели стреля опасно, а вратарят прати топката за корнер. В 66-ата минута Спиназола се опита да стреля с воле, което бе отклонено от Чакър, но топката отиде до Имобиле, който в крайна сметка отбеляза 2: 0 в полза на своя отбор в днешния мач.

В 79-ата минута турският вратар сбърка с пас, а Берарди получи топката и след три бързи подавания стигна до Инсине, който го обърна с технически удар, а Италия успя да поведе с 3: 0. В време за спиране, Йълмаз имаше възможността да отбележи почетен гол за южните ни съседи, но отличната намеса на Килини предотврати това и резултатът се запази.

Така Италия оглави рейтинга в група А с първите три точки, докато Турция остана без актив. Вторият мач от първия кръг от тази група между Уелс и Швейцария ще се проведе в събота.

ТУРЦИЯ – ИТАЛИЯ 0: 3

0: 1 Демирал (53 ‘- автогол)

0: 2 неподвижен (66 ‘)

0: 3 Insigne (79 ‘)

Турция: Чакър, Челик, Демирал, Союнджу, Мераш, Караман, Туфан, Йокушлу, Язиджи, Чалханолу, Йълмаз

Италия: Донарума, Флоренция, Бонучи, Киелини, Спиназола, Барел, Джорджино, Локатели, Берарди, Имобиле, Инсигне