Италия влезе в историята с пропусната дузпа и ново равенство

Италия не успя да победи Швейцария, но пренаписа историята на националния отбор и записа 36 -ия пореден мач без загуби. Така Azzurri подобри предишните 35 най-добри резултати: Бразилия (1993-1996) и Испания (2007-2009).

В мача нямаше много ясни позиции, а Джорджино пропусна най -ясните. В 54 -ата минута халфът на Челси в типичния си стил не успя да реализира дузпа и да доведе Адзури до три точки.

Това е втори пореден равен за отбора на Роберто Манчини след провал с 1: 1 срещу България във Флоренция преди няколко дни.

Италия обаче продължава да води нашата квалификационна група С с 11 точки в пет мача. Швейцария има седем от три срещи. Ние сме трети с пет от пет. Северна Ирландия е класирана на четвърто място от три, а последната Литва все още не е вкарала нито една точка.